Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

KOMENTÁŘ: Dnes roušky, zítra bez bot

date_range 21.Bře, 2020 featured_play_list Komentář

Darek Slavík: Jen pár slov k současnému stavu Klobůček, které vypadají jako předměstí Pekingu v době vrcholící smogové apokalypsy, a když se šití roušek stalo „národní hrdostí“…

 

Náš soupeř je úplně primitivní.  Nějaké geny na DNA zabalené do pouzdra z bílkovin a v plášti z membrány, kterou šlohnul od předchozího hostitele. Oklame uvnitř těla vaše zdravé buňky a spustí neuvěřitelný kopírovací proces. Mám v rodině biochemičku a vysvětlila to přesně, jak jsem chtěl, ve dvou větách. Smrtelné se to stane, pokud to zničí v plicích tolik sliznice, že přestanete přijímat kyslík.

 

Lidi velice rádi zapomínají. Nepotřebujete být pravidelným uživatelem THC a krátkodobá paměť u většiny obyvatel této země neuvěřitelně selhává. Tak tedy malé osvěžení. Akce koronavirus začala přesně 28. ledna 2020 lží této vlády o neexistujícím milionu roušek a vystoupením arogantního chlapce na postu ministra zdravotnictví,  který prohlásil, že všechny orgány ochrany veřejného zdraví jsou v plné pohotovosti, všichni vědí, co mají dělat, a v případě roušek prohlásil, že jde o  „mediální paniku“.  Následovalo několik tiskovek, ze kterých i debil pochopil, že realita venku je poněkud jinde, roušky najednou nebyly, a ještě hodil vidle do soukromých laboratoří, které diagnostikovaly nakažené. Dokázaly to totiž rychleji a levněji než laboratoře ze svěřeneckého fondu Babiše.

 

Máme 21. března a situace se evidentně vymyká kontrole. Křivku nárůstu nakažených máme hodně podobnou Itálii. To aktuálně avizované číslo pozitivních si vynásobte 100x a jste přibližně na reálné skutečnosti.  Vláda už není schopná otestovat dostatečný počet lidí, aby se dala nákaza zastavit.  Do práce většina lidí chodí asi proto, že během práce se virus nešíří, v květinářství také ne, (jsou otevřená, hádejte, co koupil Babiš?), chvíli byl bezpečný počet lidí 100, v klobuckém kině dokonce 99, za dva dny 30, teď 2, ve stavebninách nakoupí jen podnikatelé asi proto, že na tvárnicích se virus šíří jen na ty, co nemají IČO, předevčírem chodili důchodci do obchodů v deset, včera pro změnu v sedm, zítra možná nepůjdou vůbec. Sprostá agresivita, s jakou jsou zaváděna čím dál drastičtější opatření, odpovídají těm, kteří to řídí. Mediální marketéři Babiše a „Ken“ Adam Vojtěch, který, než se stal ministrem zdravotnictví, vydal hudební singl „Stíny mokrých řas.“

 

Budeme se zbožně dívat na ty pitomce, kteří tvrdí, že nás zachrání a myšlení a rozhodování o tom správném necháme na nich? Bohužel za většinu z nás už léta rozhodují a přijímáme tu nejkomfortnější verzi bytí. Ano spoluobčané…udržujte svou ledničku plnou.

 

Tak jsem se prošel po Miami Beach – Klobůčkách. Co si lidé dokážou napasovat na kebuli, jen aby NÁHODOU neporušili nařízení estébáka, je neuvěřitelné. Začala hra na „Chyť si svého koronavira.“ Fronta před Matexem jako když do železářství ke Kobylkovi došly za komunistů kola, městský úřad zavřený a jeho osazenstvo šije roušky. Nikdo netuší, který výrobek koroňáka zachytí a v této bojovce už nevítězí ani normální rozum. Zavolejte svému obvodnímu lékaři a zeptejte se ho, jak dlouho a před čím taková rouška dokáže ochránit. Budu upřímný. Poté, co působením vašeho dechu zvlhne (cca 10 minut?), je úplně k hovnu. Počítám, že příští týden vláda vyhlásí, že proti šíření viru pomáchá chodit bez bot a klobucké náměstí bude nazvučeno pleskáním bosých chodidel na žulových kostkách. Roby šijí, chlapi by měli pomalu v garážích začít rozdělávat staré vysavače. Vypadá to, že nám budou chybět i plicní ventilace.

 

Až to povolí, přijde účet. Po šesti letech hospodářského růstu nemáme žádné rezervy a totálně prožraný rozpočet. Dopad bude hodně, opravdu hodně tvrdý. Pozitivní na celém ale bude, že konečně přestaneme řešit 53 pohlaví, unisexové toalety a stávkovat za záchranu klimatu.

 

Darek Slavík

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA