Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

KOMENTÁŘ: Svoboda slova má jedinou hranici a tou je trestný čin

date_range 14.Bře, 2022 featured_play_list Darek Slavík, Komentář

Mohu vás svými články vykolejit,  připravit o sny a to zcela bez náhrady. Netvrdím, že jsem chytřejší, než kdokoli z vás a nikoho nenutím to, co napíšu, číst.

 

Náš ,,svobodný“ svět CZECH REPUBLIC se zcela nepokrytě vyvinul k dalšímu stadiu. Někdy ke konci února oznámila téměř všechna média s patřičnou univerzální omáčkou následující informaci: „Po konzultacích s bezpečnostními složkami státu a na základě doporučení vlády zablokovalo internetové sdružení CZ.NIC osm dezinformačních webů.“

 

Dovolím si odcitovat prozatím ještě platnou Listinu základních práv a svobod, Článek 17:

 

(1)    Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny.

 

(2)   Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu.

 

(3)   Cenzura je nepřípustná.

 

(4)   Svobodu projevu a právo vyhledávat a šířit informace lze omezit zákonem, jde-li o opatření v demokratické společnosti nezbytná pro ochranu práv a svobod druhých, bezpečnost státu, veřejnou bezpečnost, ochranu veřejného zdraví a mravnosti.

 

(5)   Státní orgány a orgány územní samosprávy jsou povinny přiměřeným způsobem poskytovat informace o své činnosti. Podmínky a provedení stanoví zákon.

 

Přečtěte si odstavec 4 opravdu pořádně a odpovězte si na následující:

 

Weby se v této zemi vypínají už na základě ,,doporučení“ nebo po ,,konzultaci“ s bezpečnostním složkami státu !?

 

Tak takto jednoduché to teď a tady je.

 

Totalitní těhotenství bezprecedentního porušování zákonů této země u jehož početí stála minulá vláda nyní završila vypráskaná pětikoalice v čele s Fialou čerstvým porodem děcka, o kterém začínám pochybovat, že půjde ještě zadávit. Čouhají z něj pokřivené končetiny pandemického zákona, dalšího nouzového stavu, nijak neřešené šokově rostoucí ceny energií, pád měny a svoboda slova dostala od tohoto batolátka až neuvěřitelně na držku. Pohledem do historie lze důvodně předpokládat, že bude následovat majetek, ať už ve formě vyvlastňování (nejspíš začnou u občanů Ruské federace) nebo jeho poskytnutí k bohulibým například humanitárním účelům, dále pak zavedení přídělového systému a skončí to klasicky, tedy lágry pro nepohodlné. Z ještě včera nemyslitelného se stává diskutované, pak přijatelné a nakonec to bude povinné. Abych se přiznal, byli mně milejší ty úplatné a hamižné svině nakupené kolem ANO, než ta nynější sestava nadšených idealistů, kypící nejpokrokovějšími myšlenkami EU pevně zasazenými v jejich postojích, kteří nás s laskavým úsměvem doprovází na nádraží a po cestě zapáleně vysvětlují, že ten výlet, ze kterého už nebude návratu je jen pro naše dobro a ve jménu něčeho daleko důležitějšího a lepšího než jsme my sami.  Celé je to o znalosti věci. Ti první z transportů se taky chodili sprchovat naprosto bez obav.

 

Po taškařici s Covidem jsme se ocitli v situaci, kdy se do veřejného prostoru již nedostává rozum a naopak jsou odměňováni ti z titulků, kteří nedělají potíže. Připadá mně to, jako když se nedopatřením objevím v Klobůčkách ve frontě na letákové slevy u hitlermarketu Lidl. Stejní lidé, motivace, atmosféra…. Odpadávají názory, odpadávají diskuze a národ si zvolil ještě větší bolševické kreatury, než jakými byli sami komunisté a bohužel i pokračování onoho trpkého …káleli nám na hlavu, tak teď otevřeme hubu. Nezbývá mi, než popřát této zemi a hlavně straně ODS aby se odporoučela do hajzlu podobně jako KSČM, ČSSD, navždy a nejlépe SPOLU.

 

Dlouho mi nedala spát myšlenka, jestli slzy učitelky ruského jazyka na mojí střední škole, kdy při výročí úmrtí Leonida Iljiče Brežněva špendlila rudý karafiát k jeho fotografii, jsou pravé, nebo jenom předstírané. Až teď po letech a po tom co máme za sebou a hlavně před sebou vím, že byly pravé. Lid této země je neskutečně tvárný.

 

Jsme dál, než jsem si byl ještě nedávno schopen připustit. Nějak se z mediálního prostoru ztrácí videa, názory, texty, webové stránky, virtuální osoby, nebude to dlouho a začnou mizet i ty reálné.

 

 

Darek Slavík

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA