Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Bochemie chce ve Vrběticích obnovit výrobu

date_range 09.Úno, 2015 featured_play_list Aktuality

 

Společnost Bochemie je silně znepokojena skutečností, že orgány Integrovaného záchranného systému (IZS) Zlínského kraje zvažují, že pro potřeby evidence a manipulace umístí poblíž výrobních prostorů Bochemie ve Vlachovicích – Vrběticích dočasné překladiště odvážené munice.

„Z bezpečného pásma, ve kterém se nachází náš recyklační závod, by se mělo administrativním rozhodnutím stát skladiště munice. Znamená to, že nebudeme moci další měsíce obnovit výrobu v naší recyklační továrně? To je pro nás nepředstavitelné," uvedl generální ředitel společnosti Bochemie Miloslav Vodička.

Recyklační závod, který je zcela unikátní svou ekologickou technologií nepřepracování exspirovaného raketového paliva, nevyrábí už od loňského října, kdy ve vlachovickém areálu zazněly první výbuchy munice z tamních skladů. Zaměstnanci závodu, kterých je 19, jsou od té chvíle doma a pobírají 100procentní náhradu mzdy. Bochemie nemůže přepracovávat vlhčené raketové palivo ani exportovat chloristan amonný. Neplní dohody s partnery ze zemí NATO a je vystavena škodám z nerealizovaných obchodů, které se každým dnem zvyšují.

„V případě, že u naší recyklační jednotky vznikne překladiště, nikdo nám neumožní vstoupit do našich výrobních prostorů a obnovit produkci. Budeme další týdny a měsíce v nucené odstávce a není jasné, kdo nám kdy vůbec bude schopen říci datum pro obnovení naší výroby," upozornil Vodička s tím, že firma se záměrem překladiště z těchto důvodů nesouhlasí a bude se snažit vyvolat zásadní jednání se státem a krajskými institucemi IZS, aby takto nebyla poškozována.

Unikátní technologie na recyklaci prošlého raketového paliva je v mezinárodním patentovém procesu. Nahrazuje starý způsob likvidace spalováním, který nedosahuje z pohledu ochrany životního prostředí žádných srovnatelných parametrů s recyklací v továrně Bochemie. Technologie byla vybudována za zhruba 100 milionů korun a pro její ekologické parametry a unikátnost získala také podporu z dotačních titulů EU a českého státu.

-topr-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA