Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Bojovalo se o Štěpánského železného hasiče

date_range 29.Pro, 2018 featured_play_list Aktuality

 

Celkově počtvrté, z toho potřetí na Štěpána, přivítal kulturní dům v Jarcové přes šedesátku hasiček a hasičů, kteří přijeli vyzkoušet svoji železnou sílu a vůli.

Náročná soutěž proběhla právě tam, kde je při reálném zásahu nejnebezpečnější prostředí, uvnitř budovy. Soutěžící plnili náročná zadání od sklepa až po půdu. Start byl v 1. patře, odkud běželi po schodech do sklepa. Po cestě je čekala svislá překážka, ve sklepě pak jako první pneumatiky, které musí soutěžící jednotlivě prošlápnout. Na pohled dětská skákaná, ale v rychlosti zde zaškobrtne nejeden hasič. Následovalo převracení velké pneumatiky, hammerbox a při návratu opět prošlápnout pneumatiky. Přemístění figuríny klasickým Raitekovým úchopem a po schodech přes překážku zpět do 1. patra. Druhými dveřmi po úzkých schodech do půdního mezipatra, žebříkem na půdu a po dřevěné desce skrz celou délku kulturního domu. Zde museli soutěžící přenést závaží, svinout hadici, uložit ji do bedny, znovu přenést závaží a přes obě půdy a schůdky do 1. patra k vytouženému cíli.

 Štěpánský železný hasič v Jarcové                     foto: Radomír Dolanský                       fotogalerie

Tohle všechno více než šedesátka hasičů z velkého kusu republiky a ze Slovenska vyměnila za sváteční polehávání u televize a cpaní se všemožnými dobrotami. A to neváhali přijet například až z Vránové Lhoty od Svitav, z Brna Slatiny nebo obce Pstruží na frýdeckomístecku či ze slovenské obce Mikšová, Újezdu, Darkovic, Kroměříže, Citolib, a tak dále.

V těchto dnech můžeme slyšet ze všech stran přání lásky, klidu, přátelství a vstřícnosti k bližním svým. Možná neuvěříte, ale hasiči na podobných akcích jako v Jarcové mají Vánoce po celý rok. Ačkoliv chce být každý nejlepší přesto je to parta k pohledání. Stávající vítěz je schopný všemožně podpořit soupeře, který jej za odměnu posune na druhou pozici. Místo skryté nenávisti si navzájem zatleskají k dosaženým výkonům. V dnešní době, která se nás snaží přesvědčit, že jen dravec a podrazák vítězí, je to docela zázrak. Na úžasnou atmosféru při soutěži v Jarcové se můžete podívat ve fotogalerii, kterou naleznete v odkaze pod fotografií v článku.

 Štěpánský železný hasič v Jarcové                     foto: Radomír Dolanský                       fotogalerie

Soutěžilo se v šesti kategoriích: ženy, muži, junioři, ženy a muži nad 35 let a Masters, což je běh v masce se spuštěným kyslíkem. Jak přibývalo odběhnuvších jednotlivců nad těmi, které boj teprve čekal, začaly se na stolech objevovat kromě vánočních sladkostí i klasické valašské energetické nápoje. Výběr byl převeliký, neboť bůh Radegast konečně po letech neúrody obtěžkal stromy modrou svátostí. Nejeden Valach prodlel letos v pálenici věčnost. Připíjelo se na výborné výkony, na kamarádství, na Jardu Šulu a jeho vynikající partu přátel, kteří dali dohromady soutěž Štěpánský železný hasič.

Co se chlapů týká, panovaly od počátku obavy, jestli přijede z Jastřabí nejkvalitnější valašská ocel Ironman Josef Černíček familiárně přezdívaný Večerníček, protože většinou uspí veškeré naděje soupeřů na drahé kovy. Tentokrát mu však především v kategorii Masters šlapal na paty Marek Zecha z Vránové Lhoty.

 Štěpánský železný hasič v Jarcové                     foto: Radomír Dolanský                       fotogalerie

V kategorii muži si 1. místo vybojoval Marek Zecha SDH Vránová Lhota, 2. místo obsadil Michal Špičan SDH Cholina a 3. místo získal za skok šipkou na cílové tlačítko Petr Kašpárek SDH Ostrata.
V kategorii ženy si svým bezkonkurenčním výkonem o 1. místo řekla Michaela Manová SDH Štítná nad Vláří, která si úspěšně mimo soutěž zaběhla ještě kolečko v kategorii Masters. Druhé místo vybojovala stálice na bednách znamenajících vítězství Eva Vojvodíková SDH Velké Karlovice – Tísňavy. Třetí místo zaslouženě získala Michaela Juráňová SDH Lidečko.
V kategorii juniorů dosáhl na 1. místo Ondřej Zábrš SDH Brno Slatina. Na 2. místě skončila Michaela Šťastná SDH Rokytnice a cenu za 3. místo si odvezla Denisa Vrubelová SDH Újezd.
V kategorii Masters 1. místo získal Josef Černíček SDH Jastřabí, 2. místo Marek Zecha SDH Vránová Lhota a 3. místo vybojoval Jakub Hrabovský SDH Oznice.
V kategorii muži nad 35 let bral 1. místo Josef Černíček SDH Jastřabí, 2. místo Tomáš Máca SDH Brno Slatina a 3. místo Miroslav Balada SDH Bobrovníky.
V kategorii ženy nad 35 let si vybojovala 1. místo Ludmila Mikulínová SDH Lidečko, 2. místo Marie Nedorostová SDH Lidečko a 3. místo Zdeňka Mrňková SDH Újezd.

Radomír Dolanský

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA