Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Březen nabídne filmy s nádechem Francie

date_range 27.Úno, 2012 featured_play_list Aktuality

 

Kino Svět ve Valašských Kloboukách připravilo pro své diváky na nadcházející měsíc velmi atraktivní program. Po celý březen bude stříbrnému plátnu dominovat filmová tvorba převážně francouzské provenience. Rozhodně tedy nebude nouze o typický francouzský šarm, vtip a eleganci, ať už půjde o příběhy s dramatickým či komediálním námětem. Diváci už si mohou rezervovat lístky na Gérarda Depardieu v komedii Na mamuta! nebo v rozverném snímku Profesionální manželka, kde po jeho boku vystoupí také Catherine Deneuve. Pro děti se pak chystají dvě odpolední představení – Tintinova dobrodružství a Šmoulové.

„V březnu kino pozve diváky do různých koutů Francie a nechá je zažít s hlavními hrdiny ztřeštěná dobrodružství i dramatické chvilky. Nahlédnou do života zběsilého provokatéra ve snímku Serge Gainsburg – Je t’aime, poodhalí ženský pohled na věc v komedii Profesionální manželka, prožijí krušné chvilky s dirigentem v dramatu Koncert, zakusí bláznivou road-movie ve filmu Na mamuta! a pobaví se u vzrušujícího příběhu čističe bot ve snímku Le Havre. V nabídce je toho samozřejmě daleko víc," přiblížila Marie Kolajová z městského informačního centra.

Program kina zahájí v sobotu 3. března akční thriller Mission: Impossible – Ghost Protocol. Děj se bude točit okolo problému s bombovým útokem na Kreml, který se stal právě v okamžiku, kdy agent Ethan Hunt prováděl v Moskvě tajnou operaci. Zdá se, že jeho agentura bude mít co vysvětlovat… Začátek promítání v 19:30 hodin. Úterý 6. března už bude patřit prvnímu francouzskému kusu s názvem Serge Gainsburg – Je t’aime, dramatu o provokatérovi a skandalistovi, který pyšné Francii zazpíval parodii Marseillaisy v rytmu reggae a svedl i sex-symbol Brigitte Bardot. V sobotu 10. března si diváci užijí premiéru francouzské komedie Profesionální manželka a úterý 13. března bude vyhrazeno pro dramatický příběh slavného dirigenta Andreje Simonioviche Filipova, který pykal ztrátou své pozice za to, že se zastal židovských hudebníků. Teď v divadle pouze uklízí a náhodou se dozví, že pařížský Chatelet Theater si přeje, aby současný orchestr zahrál v Paříži. Co se bude dít? Zjistíte ve snímku Koncert v 19:30.

„V sobotu 17. března zveme do kina celé rodiny na odpolední představení animované pohádky Šmoulové. Zlý čaroděj Gargamel vyžene Šmouly z jejich vesničky a potom všichni projdou kouzelným portálem, který je zavede do našeho světa. Film začne v 16 hodin a slibuje opravdu dobrou zábavu," pozvala Marie Kolajová. V týž den od 19:30 bude kino patřit komedii Na mamuta!. Úterý 20. března pak nabídne francouzsko – finskou komedii Le Havre o životních kotrmelcích čističe bot ze stejnojmenného francouzského přístavního města. Hlavní hrdina Marcel žije šťastně ve své čtvrti s milovanou ženou Arlettou a tráví volný čas ve svém oblíbeném baru. A to až do okamžiku, kdy mu osud vrhne do cesty třináctiletého afrického mladíka na útěku. Marcel se rozhodne zachovat jako správný muž a chlapce uchránit před policií a následnou deportací.

V dramatu Ondine se odvíjí příběh irského rybáře Syracuse, který z moře vylovil krásnou mladou ženu a nabídl jí přístřeší. Záhadná dívka se usadí nejen v jeho domě, ale postupně i v jeho srdci. Více v kině v sobotu 24. března od 19:30 hodin. Úterý 27. března bude potom mít na pořadu francouzské drama Nevěstinec zachycující dobu na přelomu devatenáctého a dvacátého století, kdy pod tíhou velkých sociálních změn hrozil těmto podnikům zákaz.

V sobotu 31. března mohou malí i velcí přijít na další animovaný rodinný film s názvem Tintinova dobrodružství. Děj sleduje osud výjimečně zvídavého reportéra Tintina a jeho věrného psího společníka Filuty. Francouzsky laděný březnový program uzavře večerní představení filmu Lurdy, který hovoří o invalidní Christiane, jež se v osamění vydá na výlet do známého poutního místa a jednoho rána se zde probudí zdánlivě vyléčená.

Další tématicky laděný měsíc bude červen, kdy kino připravuje festival českých filmů. K vidění budou i premiéry novinek jako Modrý tygr, Signál či Líbáš jako ďábel. Diváci mohou filmovou nabídku sledovat na webu Kina Svět

 

Lenka Zvonková

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA