Brumovský Charity Jam vynesl 15 tisíc

date_range 09.Čvc, 2012 featured_play_list Aktuality

V sobotu dne 30. června 2012 proběhl v areálu bývalého koupaliště v Brumově-Bylnici BMX&MTB Charitativní závod. Myšlenka zrealizovat tuto akci, vzešla od party kluků Demons bike již před třemi lety a už se pomalu stává tradicí. Předchozí ročníky byly zaměřeny na děti s postižením a na podporu léčby dětí, které trpí nevyléčitelnou nemocí „motýlích křídel". V průběhu obou závodů se pořadatelům podařilo vybrat částku 19.200 korun, které byly přímo na místě předány zástupcům jednotlivých sdružení již v minulých ročnících.

V letošním III. ročníku pořadatelé spolupracovali se sdružením Canisterapie Zlín, kdy akcí podpořili devítiletého Honzíka Gajzlera. Honzík po všech útrapách, které ho již po narození potkaly, se svojí nemocí statečně pral. Bohužel mu život udeřil další ránu a v pěti letech upadl do vigilního kómatu. Od té doby se jemu i jeho zdravotně postižené mamince změnil od základů život, je na ní plně závislý a ona se o něho stará sama 24 hodin denně. Všichni organizátoři i jezdci se zřekli veškerého finančního hodnocení právě ve prospěch Honzíka.

Počasí v sobotu nemohlo být lepší, i když vedra kolem 35°C dávaly jezdcům pořádně zabrat, ale i přesto do závodů nastoupilo asi 35 jezdců z celé České republiky a Slovenska. Celá akce byla pod záštitou firmy Monster, která osobně dorazila a závod podporovala svými nápoji zdarma.

BMX Charity Jam III    foto Brigita Olivová   více fotek

Závod byl rozdělen na tři skupiny BMX Master (zkušení a sponzorovaní jezdci), BMX Expert (začínající kluci) a MTB (horské kola). Od 10:00 hodin probíhaly tréninky všech skupin a zhruba od 13:00 začal samotný závod. Do finále se dostalo 18 jezdců, kteří se snažili přesvědčit porotu, že právě oni si ve své kategorii zaslouží místo na „bedně".

Nejmladším jezdcem závodu byl Odehnal Kryštof z Val.Klobouk. Výsledky BMX expert a MTB jsou níže. V hlavní kategorii, tedy BMX Master, obsadil třetí místo ostravský rodák Patrik Kajfas, který předváděl triky jako backflipy, turdowny, condory, No foot cancany, všechno v obrovských výškách. Druhé místo obsadil brumovský rodák David Janáč, který předvedl své dlouholeté zkušenosti s tímto sportem, triky jako backlip double whip, frontflip, triple whip. První místo z minulého roku si obhájil 17tiletý rodák z Bylnice Erik Figar, který se jednoznačně řadí mezi 3 nejlepší jezdce z ČR a je mistrem ČR v minirampě. Divákům předváděl takové triky, že se při nich doslova tajil dech, všechny triky zajel naprosto na čistotu a na poprvé, jako 360 whip to barspin, 720, 360 barspin to barspin, Triple whip. Jako last trik vyndal 360 double downside, který dělá asi 5 lidí na světě.

Během finále proběhlo také předání šeku na 15.200 Kč a dárků, což se na Charity Jamu vybralo pro Honzu. Šek a věcné dary předával místostarosta MěÚ Brumova-Bylnice pan Václav Bližnák zástupkyni Canisterapeutického centra Zlín paní Jitce Mokrejšové.

Poděkování patří také osobě, která stojí v pozadí závodu a to Lence Ročákové za usilovnou práci pro Demons bike a obrovkou práci na Charity Jamu.

Za Honzíka tak tímto chtějí všichni velmi poděkovat sponzorům, kteří akci podpořili a také všem, kteří jakkoliv přispěli k realizaci tohoto závodu, finančně či svou pomocí, a také koupí náramků přímo na místě.