Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Bruslařka se srazila s cyklistou

date_range 01.Srp, 2012 featured_play_list Aktuality

 

Vsetínští dopravní policisté šetří srážku cyklisty a bruslařky na cyklostezce. Vše se událo včera o půl šesté večer nedaleko obce Ústí.

Jednadvacetileté žena ze Vsetína jela na kolečkových bruslích po cyklostezce ze směru od obce Janová k obci Ústí. „Opustila ovšem pravou stranu cyklostezky a nestačila reagovat na protijedoucího osmašedesátiletého cyklistu taktéž ze Vsetína a došlo k čelnímu střetu," informoval Vladislav Malcharczik, preventista vsetínské policie. Oba byli lehce zraněni, ale zranění muže si vyžádalo letecký převoz do nemocnice v Olomouci. „Další okolnosti dopravní nehody vyšetřujeme," doplnil Malcharczik.

Cyklostezka je považována jako místní komunikace a platí tedy i na ní zákon o silničním provozu. I na cyklostezce jsou její uživatelé povinni jet při jejím pravém okraji a smí jet jen jednotlivě za sebou. To platí v tomto případě i pro osoby pohybující se na lyžích nebo kolečkových bruslích nebo obdobném sportovním vybavení. Právě takové osoby, i když jsou brány jako chodci, mohou cyklostezky využívat. Na cyklostezce platí ještě pravidlo, že jedinou pěší osobou, která smí cyklostezku využít, je osoba vedoucí jízdní kolo.

Pěkné počasí a období dovolených a prázdnin vylákalo mnoho lidí k jízdě na kole nebo kolečkových bruslích. Ať to jsou cyklisté nebo chodci či jiní účastníci silničního provozu platí pro všechny základní pravidla a to chovat se ohleduplně a ukázněně.

-tz-

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA