Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Bude uzavřen veškerý provoz mezi Lipinou a Křekovem

date_range 26.Říj, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Rekonstrukce silnice II/494 z Valašských Klobouk do Vlachovic. Foto: ŘSZK

Do své další fáze se dostane rekonstrukce krajské silnice z Valašských Klobouk do Vlachovic. V období od 1. do 12. listopadu bude pro veškerý provoz uzavřen úsek mezi Lipinou a Křekovem.

 

Rekonstrukce pěti kilometrů silnice II/494 z Valašských Klobouk do Vlachovic probíhá od začátku května 2021 po etapách. V období od 1. do 12. listopadu 2021 přijde řada na úplnou uzavírku úseku mezi Lipinou a Křekovem.

 

„Vozidla o hmotnosti do 3,5 tuny budou jezdit po objízdné trase z Lipiny přes Valašské Klobouky, Vlachovu Lhotu, Vlachovice do Křekova a naopak. Pro větší vozidla stále platí objízdná trasa přes Brumov-Bylnici, Štítnou nad Vláří a Slavičín. Autobusy linkové dopravy pojedou po objízdné trase Vlachovice – Vlachova Lhota – Valašské Klobouky. Cestující z Lipiny bude vyvážet speciální linka do Valašských Klobouk a z Křekova do Vlachovic jako při předchozích etapách. Rozdíl bude v tom, že je nutno vyvézt cestující ve směru na Vlachovice a ve směru na Valašské Klobouky současně. Budou zde fungovat dva autobusy náhradní dopravy,“ upřesnil situaci příštích dnů hlavní stavbyvedoucí ze zhotovitelské firmy Eurovia CS Stanislav Tichý. Jízdní řády autobusů náhradní dopravy budou vyvěšeny v požadovaném předstihu na zastávkách.

 

Ještě letos bude rekonstrukce dokončena na 80 procent

 

Silniční stavba Valašské Klobouky – Vlachovice je v plném proudu. Stavební firma po dohodě s investorem, kterým je Ředitelství silnic Zlínského kraje, používá na rekonstrukci silnice progresivní technologii Remix plus. To znamená, že se materiál z odfrézovaných původních vrstev vozovky neodváží jako odpad, ale ve speciálním stroji se zrecykluje, doplní novou živicí a znovu položí. „Důsledkem této změny bude zkrácení celkové doby výstavby. Ještě letos bude rekonstrukce dokončena na 80 procentech z celkové délky komunikace a v příštím roce celá stavba nebude trvat až do října, ale velmi pravděpodobně bude hotova již na konci srpna,“ uvedl ředitel ŘSZK Bronislav Malý.

 

Stavba je rozdělena na šest úseků. První práce zde začaly již v květnu letošního roku. Silnice mezi Lipinou a Křekovem je již posledním extravilánovým úsekem této stavby, který se rekonstruuje a na kterém bude platit úplná uzavírka pro veškerý provoz. „Od 13. listopadu bude silnice průjezdná pro automobily do hmotnosti 3,5 tuny, autobusy a vozidla Integrovaného záchranného systému. Naše práce budou pokračovat především na pokládce krajnic, budování odvodnění a instalaci trvalého dopravního značení,“ dodal Stanislav Tichý.

 

Celkovou lhůtu rekonstrukce silnice Valašské Klobouky – Vlachovice chce zhotovitel zkrátit proti uzavřené smlouvě o dílo přibližně o dva měsíce. V roce 2021 bude v provozu kompletní rekonstruovaná vozovka v délce 3 471 metrů z celkové délky 4 951 metrů. Proinvestováno bude letos téměř 87 milionů korun z celkové ceny stavby 124,3 milionu korun.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA