Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Budova ve Zlíně se zbarvila do růžova: na podporu boje s rakovinou prsu

date_range 03.Říj, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Foto: Jsf Abb

Výrazným růžovým osvětlením překvapil kolemjdoucí v sobotu 1. října Obchodní dům v centru Zlína. Netradiční zabarvení upozorňuje na tradiční říjnové akce spojené s bojem proti rakovině prsu, jejichž symbolem se nejen u nás, ale i v řadě dalších zemí stala růžová stužka.

 

Obchodní dům bude růžově „svítit“ do poloviny října. V rámci akce Růžový říjen navíc obchody a gastro podniky Obchodního domu posílají v tomto měsíci z každého nákupu jednu korunu ve prospěch Onkologického oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. To z výtěžku plánuje vybavit onkologickou ambulanci. V loňském roce, kdy se akce Růžový říjen v Obchodním domě konala poprvé, výtěžek pomohl k zakoupení ultrazvuku na zavádění nitrožilních vstupů, které usnadní podávání léčby a výživy pacientům.

 

„Velmi si vážíme každé iniciativy, která podporuje prevenci a boj s rakovinou. Konkrétně rakovinou prsu u nás ročně onemocní více než sedm tisíc žen. Čím dříve je nádor odhalen, tím větší je šance se vyléčit. Proto je prevence a každé připomenutí této nemoci důležité,“ uvedla primářka Onkologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně MUDr. Markéta Pospíšková.

 

Foto: Jsf Abb

 

Vedle koruny z každého nákupu mohou návštěvníci také napřímo přispět na konto zlínské onkologie: v obchodní pasáži jsou připraveny informace s letáky a vizitkami, z nichž se lidé dozví číslo účtu a QR kód. Některé podniky si také pohrály s tématem růžové barvy a připravily pro návštěvníky speciální „růžovou“ nabídku. Například Bistrotéka Valachy nabízí růžová vína „na skleničku“ a speciální edici růžových laskonek, indiánků a dalších růžových dezertů. Růžové makronky, dortíky a cappuccino s růžovou posypkou přichystalo i KAFE NA ROHU. Bar 1931 míchá růžové drinky, ve Víno To Go nabízí růžová vína s akcí 3+1 zdarma. Další obchody mají „růžové“ koutky se svými výrobky.

 

Akci podpoří také dva nejvýznamnější zlínské sportovní týmy – fotbalisté FC Trinity Zlín a hokejový klub PSG Berani Zlín, kteří Růžovému říjnu zasvětí doprovodný program jednoho z říjnových zápasů.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA