Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Byli vyznamenáni vynikající pracovníci školství z našeho regionu

date_range 21.Dub, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační koláž oceněných pedagogů se soškou sovy

V Muzeu Jana Amose Komenského v Uherském Brodě byli za znamenitou práci oceněni učitelé a ředitelé škol i vedoucí školní jídelny. Symbolické sošky sovy coby symbolu moudrosti a také diplomy, květiny i osobní gratulace předali osmnácti oceněným hejtman Radim Holiš, radní pro školství Zuzana Fišerová i další zástupci kraje a města.

 

„Vaše práce je pro naši společnost nenahraditelná, protože mladé lidi nejen vzděláváte, ale především je připravujete pro život tak, aby se v něm dobře orientovali a byli úspěšní v tom, čemu se chtějí věnovat. Pomáháte z nich vychovat sebevědomé lidi, kteří mají chuť a odvahu něco dokázat, zkrátka ukazujete jim cestu a dáváte jim i osobní příklad. Za to si zasloužíte upřímné poděkování,“ vyjádřil svůj respekt oceněným hejtman Radim Holiš.

 

Radní pro školství a kulturu Zuzana Fišerová vyzdvihla dlouhodobé kvalitní a svědomité úsilí pedagogů i těch, kdo technicky zajišťují provoz škol. Zmínila také zátěž, s nimiž se školy musejí vypořádávat od roku 2020: „Okolnosti minulých dvou let, kdy školství naprosto zásadním způsobem zatížila pandemie Covid-19, ale i události válečného konfliktu na Ukrajině a související migrační vlny, ukazují, jak významným pilířem v životě společnosti je právě školství, které zodpovídá nejen za vzdělávání, ale také zajišťuje psychosociální zázemí pro děti a dospívající mládež,“ řekla radní Fišerová a dodala: „Jestliže se dřív na školství pohlíželo jako na obor, který je poměrně klidný a stabilizovaný řádem jasné metodiky i rámcově daných osnov, dnes už víme, že je to oblast, které se naprosto bezprostředně a zásadně dotýká všechno dění ve společnosti. Také je to oblast, která právě nyní prokázala, že se umí pružně přizpůsobit změnám a navíc dokáže pomoci potřebným.“

Vyznamenáni vynikající pracovníci školství ve Zlínském kraji. Foto: Jiří Balát

Na základě výzvy k předkládání návrhů bylo Zlínskému kraji doručeno celkem 45 návrhů. Ty byly posouzeny výběrovou komisí, kterou ustanovila Rada Zlínského kraje, a následně bylo vybráno 18 osobností. Jsou jimi:

 

Mgr. Eva Baštová (ZŠ Zlín Středová)

Mgr. Ctibor Boráň (ZŠ a MŠ Uherský Brod-Havřice)

ak. mal. Marie Borošová (Střední uměleckoprůmyslová škola Uherské Hradiště)

Ing. Petr Hanáček, Ph.D. (Dům dětí a mládeže Uherské Hradiště)

Mgr. Taťána Hnátková (Střední odborná škola Luhačovice)

Mgr. Dagmar Janásová (Základní škola UNESCO Uherské Hradiště)

Bc. Ludvík Kochaníček (Střední škola ­- Centrum odborné přípravy technické Kroměříž)

Mgr. Jana Kotrlová (Střední odborná škola Josefa Sousedíka Vsetín)

Lenka Krčová (Mateřská škola Sluníčko Holešov)

Mgr. Petr Machala (Gymnázium Uherské Hradiště)

Mgr. Marie Matušů (Základní škola Slušovice)

PaedDr. Petr Navrátil (Základní škola Slavičín – Vlára)

Ilona Novotná (Mateřská škola Dřínov)

Mgr. Jaroslava Pechancová (Základní škola Valašské Klobouky)

Ing. Adam Skovajsa (Obchodní akademie, Vyšší odborná škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Uherské Hradiště)

Mgr. Dana Soukalová (Základní škola Zlín – Dřevnická)

MgA. Radana Váňová (Základní umělecká škola Zlín) a Helena Žajdlíková (Základní škola a Mateřská škola Zlechov)

 

Pro zvětšení klikni na obrázek

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA