Bylnice si vyšlápla na Tescomu Zlín

date_range 06.Říj, 2009 featured_play_list Aktuality

V sobotu se odehrál v Bylnici zápas "Starých gard" mezi mužstvy domácích FC Bylnice a Tescomou Zlín. Zápas měl slavnostní úvod – hráč domácích, Roman Macků slavil 40 let a hráči mu pogratulovali a předali menší dárek. Hosté z města obuvi přijeli v sestavě i s některými staršími hráči, neboť většina fotbalistů zlínského kádru má stále fotbalové povinnosti u svých celků. Proto jim také museli domácí vypomoci některými hráči…..

Začátek zápasu byl opatrný z obou stran, hra se většinou odehrávala ve středu hřiště a byla typická krátkou kombinací. Domácí se dostali na dostřel hostujícího brankaře v 10 minutě – to však Jirka Křek přestřelil. Branky se však domácí přeci jen dočkali a to v 18. minutě po pěkné kombinaci s Petrem Macháčem vstřelil branku Pavel Dorňák 1 : 0 . Hosté se však nezatáhli do obrany, naopak častěji se pouštěli ve více hráčích do útoku a výsledkem byla vyrovnávací branka po samostatném úniku Lukaštíka 1 : 1. Do konce poločasu se obě mužstva snažila vstřelit branku navíc, ale skóré se již nezměnilo.

foto Alois Strnad

Ve druhé půli hráli domácí více útočněji, ale spoustu šancí nedokázali proměnit. Jen Jirka Křek měl možnost skórovat 5x, jednou dokonce trefil tyč. Hosté už neměli dostatek sil a zdálo se, že obě mužstva se tak rozejdou smírně, ovšem jednu akci přeci jen domácí zakončili brankou. To když se ve 30.minutě trefil podruhé Pavel Dorňák 2 : 1 ! Po této brance se už zápas dohrál v poklidu, domácí obrana už hosty nepustila před svou branku.

Závěrem je třeba říct, že se hrál pohledný fotbal. Přeci jen Zlín se neporáží každý den… Utkání s přehledem odpískal rozhodčí Dušan Herák ze Slavičína.

FC Bylnice – Tescoma Zlín 2 : 1 ( 1:1 )

Branky : Lukaštík – Dorńák Pavel 2

Sestava Bylnice : Macek J. – Strnka V., Strnad A., Morávek R., Caletka R., Lysák P., Bartozel J., Řepa F., Macháč P., Macků R., Dorňák P., Svoboda J., Urban K. a Křek J.

Sestava Tescomy : Marčík – Mlýnek, Flajšinger, Batrla, Sebera, Červenka, Valčík, Čoček, Lukaštík, Murka, Pecl a Slováček

Další plánovaný zápas FC Bylnice – tentokrát s Bohemians Praha se bohužel odkládá na jaro příštího roku. Náhradním soupeřem tak bude slovenský tým TJ Cementár Horné Srnie a zápas se hraje v sobotu 10. 10. 2009 od 15 hod v Bylnici .