Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Bývalý hotel Slavičan se změní na byty pro mladé rodiny

date_range 30.Pro, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Navržená rekonstrukce bývalého hotelu Slavičan

Byty pro mladé rodiny, to je priorita města Slavičín do dalších let. Nejprve je v plánu záměr vybudovat dvacet startovacích bytů v budově bývalého hotelu Slavičan. „Aktuálně jsme zadali projekční práce pro získání stavebního povolení. Vydání stavebního povolení brání ještě jedna překážka, a to nutná změna územního plánu, která umožní v tomto místě vznik polyfunkčního domu s obytnými patry,“ informoval starosta města Tomáš Chmela.

 

Navržená rekonstrukce dle studie architekta Ondřeje Zámečníka spočívá v dostavbě jednoho patra, čímž vznikne suterén a zvýšené přízemí s obchodně-kancelářským využitím a první, druhé a dostavěné třetí patro s byty. Počítá se také s tím, že si město ponechá zhruba 4 hotelové pokoje pro potřeby nouzového ubytování.

Navržená rekonstrukce bývalého hotelu Slavičan

Lokalita bývalého hotelu Slavičan, sloužící především k obchodním účelům, je podle radnice pro bydlení mladých vhodná. Základní škola Malé Pole je hned vedlejší budovou, naproti je pak Dům dětí a mládeže a blízko je i autobusová zastávka a mateřská školka. Celkem by v budově mělo vzniknout cca 20 malometrážních bytů. „Chceme vytvořit hlavně dostupné a důstojné bydlení pro mladé rodiny. Pracovně uvažujeme o modelu nájmu na tři roky s možným prodloužením o max. 2 další roky,“ uvedla místostarostka města Monika Hubíková s tím, že náklady na rekonstrukci budou zhruba 20 milionů korun. „Schválený rozpočet na rok 2021 počítá zatím s přípravnými a bouracími pracemi, hlavní náklady by se pak týkaly roku 2022,“ dodala Hubíková.

 

Slavičín nabízí k prodeji parcelu určenou pro výstavbu bytového domu

 

Přestože jsou ve Slavičíně dvě velká sídliště, registruje město obrovský nedostatek bytů, a proto zároveň nabízí k prodeji městskou parcelu ve středu města určenou pro výstavbu bytového domu. „Odhadujeme, že v dané lokalitě na ulici L. Výducha je možné postavit další bytový dům o kapacitě více než 12 bytů. Zájemci s vizí konkrétního bytového domu mohou nabídku na odkup parcely předložit městu do 23. ledna,“ vyzval případné investory starosta Chmela s tím, že potřebné informace jsou zveřejněny na úřední desce města ZDE. V podmínkách prodeje chce město uložit také termín výstavby tak, aby zhruba do dvou let byla vybudována hrubá stavba.

Možný vzhled dalšího bytového domu na parcele, kterou město prodává

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA