Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Čaj o páté s frťany a s Frťany

date_range 30.Dub, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Ne, ne, žádný novinářský šotek. V Janové se uskutečnil další čaj o páté, tentokrát ve stylu country, kde hosté při frťanech poslouchali kapelu Frťani.

Pořadatelé měli částečné obavy, zdali country v názvu akce a krásné, i když chladnější, počasí neodradí zábavychtivé lidičky od účasti. Ale již drahný čas před pátou hodinou odpolední přicházely do kavárny ZZJM v Janové hloučky žen i mužů v kožených kloboucích s širokou krempou, vyšisovanými džiskami, s country kravatami a dokonce i s kolty proklatě nízko u pasu. V okázalém stylu se dostavil cowboy Harry na svém grošákovi, kterého s pýchou vítala jeho věrná mexická indiánská žena ve slušivém ponču. Znalcům Harry ihned připomněl úžasný film Hidalgo (Ohnivý oceán) z roku 2004. Velkou fotogalerii z akce naleznete v odkaze pod titulní fotografií v článku.

 V Janové se uskutečnil další čaj o páté (foto R. Dolanský)   fotogalerie

 Příchozí byli v saloonu vítání třemi místními rozvernými tanečnicemi klobásou a chlebem. Tradiční sůl byla skryta v klobásách, které byly řádně vysušeny, aby připomínaly co nejvěrněji pemikan, směs bizoního masa, ovoce a tuku. Krátce poté, co odbila pátá, hrábli do strun Frťani, báječná parta muzikantů ze Vsetína. Tito chlapi jsou zárukou, že když se někde objeví, rozparádí snad i největšího kakabuse z širokého okolí. Jejich songy, které znají všichni od táborových ohňů, ale i originální country zpoza velké louže, či dokonce rock´n´roll nebo Lady Carneval božského Karla… s Frťany se člověk velmi lehce vrátí do dob prvních lásek.

Teplota nálady se dostávala do těch správných výšin. U poněkud věkově odrostlejších tanečníků je téměř normální, že když se dostanou do varu, jsou klidně schopni křepčit i na muziku od Iron Maiden. U mládeže to jaksi opačně nefunguje, aby si zatančili na všelijaké jiné pestré taneční styly, vyjma parodie na podavače opřeného o probíjející míchačku a krásných 3×380 voltů v těle.

Jako vždy je vrcholem těchto báječných večerů tombola všeho možného. Místy se obecenstvo může uchechtat. Například když žena dostane čaj na prostatu. Ale tak to v Janové chodí. Horší je, když si hospodský za svoji pohostinnost vybere polovičku cen a ostatní tak můžou své cenné slosovatelné lístky použít na utření nosu. C´est la vie. Za tu srandu to však určitě stojí. Hlavní je ovšem užitek z tomboly a ten půjde na mladé hasiče z Janové, kteří jsou chloubou místního SDH a finanční injekci zcela určitě zhodnotí v začínající sezoně.

Po tombole se všichni za tónů frťanské muziky vrhli do tance, netušíc, že budou brzy přepadeni vládkyněmi noci. A tak se i stalo! Do sálu a tanečního reje vtrhly tři originální čarodějnice, které po celý rok přepadávaly opozdilé pocestné na cestě domů z hospody. V tento večer byly ještě plné síly a netušily, že lidé už jich mají po krk a je již otázkou hodin, kdy na ně uspořádají velký hon s ještě většími ohni. V Janové si nic netušící čarodějnice naposledy zapařily se smrtelníky. Brzy se role otočí. A vy, pocestní, až někdy uslyšíte o čaji o páté v Janové, neváhejte, kopněte do vrtule, a přijďte se perfektně pobavit.

Radomír Dolanský

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA