Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Čaj o páté s podtitulem Drakiáda

date_range 25.Zář, 2017 featured_play_list Aktuality

 

Opět přichází podzim, déšť, sychravo. Turisté z Janové už nemůžou na výlety, tak začínají vymýšlet, čím by zabavili sebe a široké okolí. Proto už druhou sezónu pořádají velmi oblíbené čaje o páté.

Letos první setkání odráželo svým drakiádovým podtitulem přicházející podzim. Každý návštěvník byl při příchodu pořadateli ozdoben malým dráčkem. Samozřejmě, že velké množství hostů se dostavilo v různých převlecích a vtipných doplňcích. Přišli dokonce draci, kteří ještě poletovali v dávné minulosti na českými zeměmi. Na vše se můžete podívat ve fotogalerii, kterou naleznete v odkaze pod fotografií v článku.

K tanci a poslechu tentokrát hrála výborná kapela s příznačným názvem Frťani. Takže kdo si draka na oblečení nedonesl, měl jej možnost získat s Frťany a s frťany. K náladě však bohatě stačila výše zmíněná kapela a plný sál pozitivně naladěných hostů.

   Velké množství hostů se dostavilo v různých převlecích a vtipných doplňcích 
foto: Radomír Dolanský            fotogalerie

Čaje o páté v Janové se během necelých dvou let staly vyhlášenými široko daleko. Vyhlášení akce je pozorně sledováno a ještě dlouho před samotným konáním si party i dvojice zamlouvají místa k sezení. A že je taková starost nutností, dokázal i první podzimní čaj o páté. Neuběhla ani půlhodina, co odbila pátá a pořadatelé již museli shánět stoly a židle. Největší návštěvu měli samozřejmě místní. Ale již pravidelně přijíždějí hosté z Hovězí, Ústí u Vsetína a samozřejmě i Vsetína. Tentokrát bylo zapotřebí k názvu obce Ústí přidat i ono u Vsetína, poněvadž přišli hosté od Ústí nad Labem. I Praha vyslala vzácné hosty.

Značně očekávaným vyvrcholením večera je výměna dárečků za lístečky. Dary do tomboly nosí samotní pořadatelé, hosté a známí. Samozřejmě se nejedná o žádné tretky. Tak například vynikající cena něčeho na zahřátí, byl pytel skrutků, tedy dřevěného odpadu při výrobě špejlí. Nebo úžasně naaranžovaný a nefalšovaný metr dřeva i s ušima z kožené usně pro transport. Prostě srandy kopec.

Po tombole je tady znovu tanec. Jako vždy byl i první podzimní čaj o páté veleúspěšný a lidé si zpívali ještě i po cestě domů. Již nyní jsou pozorně sledována data v kalendáři a telefony drnčí, kdyže bude další čaj o páté. Určitě ještě před Vánoci a možná na téma zima a lyžníci. Ale jistotu přinese až čas.

Radomír Dolanský

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA