Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Čarodějnický rej rozproudí v ekoparku zábavu pro děti

date_range 26.Dub, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto

Rodiny s dětmi se mohou v letošním roce ve Valašských Kloboukách těšit na několik nových akcí, které zpestří kulturní kalendář. První z nich se chystá už v tomto týdnu. A protože se blíží konec dubna a s ním i pověstná Filipojakubská noc, jsou děti zvány do ekoparku Trhovisko na Čarodějnický rej. Odpoledne plné her, soutěží, zábavy a neodmyslitelného opékání špekáčků u čarodějného ohně se uskuteční ve čtvrtek 27. dubna od 15 hodin. O program se postarají učitelky a asistentky z klobucké mateřské školy. Připraveno bude také občerstvení a kávu a dezerty nabídne pojízdná kavárna U nás kafe.

 

„Při Čarodějnickém reji se děti v areálu ekoparku setkají s úžasnými bytostmi, které je překvapí svými magickými dovednostmi a pozvou je k plnění zkoušek z čarodějných věd. Malí návštěvníci mohou přijít ve svých kostýmech, aby si odpoledne po všech stránkách užili. Přímo na místě je během plnění úkolů například také zkrášlíme malováním na obličej. Těšíme se na bezvadnou čarodějnou zábavu a zveme jak školkáčky, tak i mladší děti a školáky. Samozřejmě s celými rodinami,“ pozvala ředitelka mateřské školy Ivana Sáblíková.

 

„Přejeme si, aby se rodiny s dětmi setkávaly, užívaly si společný čas a rozvíjely vzájemné vazby a přátelství. I proto jsme do letošního kalendáře akcí zařadili více událostí, které budou nabízet příležitosti ke společným aktivitám. Čarodějné odpoledne bude první takovou akcí. Dříve ji pořádala školka pro své děti a já jsem velmi rád, že souhlasila s tím, aby se ve spolupráci s městem mohlo tematické odpoledne otevřít všem rodinám s dětmi z Valašských Klobouk a místních částí. Za ochotu a vstřícnou spolupráci na zajištění programu předem děkuji vedení školky i všem šikovným učitelkám,“ uvedl starosta Josef Bělaška.

 

Další události speciálně určené pro rodiny s dětmi budou následovat v červnu, kdy se můžeme 2. června těšit na akci Na kole dětem a 30. června se budou v ekoparku vítat prázdniny u táboráku. Na přelomu srpna a září pak nebude chybět ani loučení s prázdninami a odstartování školního roku. „Na podzim, v předvečer říjnového státního svátku, přibude podvečerní procházka s lampiony. V zimním období se pro děti kromě tradičního rozsvěcování vánočního stromu města a žehnání adventního věnce plánuje také koledování u stromečku a první den v novém roce děti prozáří společným zapálením prskavek,“ nastínil plány místostarosta Jaroslav Baloušek.

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA