Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Čarovná noc v Janové

date_range 23.Úno, 2015 featured_play_list Aktuality

 

Titulek naprosto přesně vystihuje atmosféru plesu ze sobotního večera a noci, který jako druhý v pořadí uspořádalo Sdružení janovských rodičů. Letos opět v papučích a navíc v maskách. A stálo to za to!

Parta aktivních lidiček z Janové by směle mohla provádět školení českým politikům. Ti, kde přijdou, ihned ruší vše, co jejich předchůdci vytvořili, i kdyby to bylo sebelepší. Sdružení janovských rodičů zachovává vše, co dobře funguje. O výsledku se můžete přesvědčit kliknutím na odkaz fotogalerie, který naleznete pod titulní fotografií v článku.

Proto jsme při čarovné noci v Janové opět mohli přivítat něžnou krásu taneční skupiny Benkari, jejichž rej ohnivých kostýmových barev naladil hosty k tanci tím nejpříhodnějším způsobem. Taneční kreace evokující vášeň a žár skrývaných lidských emocí musí snad rozproudit krev v těle i ledové královně. Prostě vidět taneční skupinu Benkari je určitě zážitkem, který stojí za to!

foto R. Dolanský  fotogalerie

Stejně tak zůstala plesu věrná i výborná kapela Silver Men. Ogaři, kteří během let prošli řadou regionálních kapel. Dnes přenášejí vlastní radost ze hry do sálu s takovou bezprostředností, že pak není žádnou zvláštností to, co je dnes velkou zvláštností, že lidé vtrhnou do kola již při první rundě. Mít na plese taneční skupinu Benkari a kapelu Silver Men je více než polovinou zaručeného úspěchu.

Ovšem to by nebyla Janová, kdyby akce postrádala originální část programu, která vůbec nebyla na programu. Do sálu vbelhalo za pomoci různých zdravotních pomůcek několik desítek důchodců, kteří byli již při zběžném pohledu laika odsouzeni k okamžitému odchodu do Valhaly neboli věčných lovišť. V široširém kraji stále více známá parta srandistů z Janové, Džejmsovci a jejich příznivci, se došourali v úžasných převlecích pod transparentem Džejmsovy staré páky. Pohybově naprosto profesionálně připraveni odbelhat se do seniorského věku. V rukou rýmovačky rýmované po vzoru dnešní pomatené češtiny. Dědci zase mlsali modré pilulky s nadějí, že tato noc bude čarovná a k dvojnici Heleny Růžičkové se lísal zasloužilý soudruh dělník. Džejmsovci jsou prostě nejlepší.

Na ples zavítal i pan továrník s chotí. Jak se na honoru obce sluší a patří, pohlížel na zájezd důchodců s patřičným despektem, jak bylo za první republiky zvykem. Další stůl obsadila parta barevných klaunů zaručujících hromadu skopičin hned zkraje. Ovšem největší pozdvižení zaznamenal příchod Fiony a Shreka. Zástupy obdivovatelů zelené dvojice stály frontu na společné fotografie a zelená se v ten moment stala barvou večera.

Poněvadž sláva janovských plesů hvězd se dotýká, navštívil čarovný večer i samotný Gaius Julius Caesar s Římem zakazovanou nádhernou milenkou Kleopatrou. Nechyběl ani známý Gaskoněc D´Artagnan s překrásnou královninou komornou Constance.

Oficiálně zahájila čarovný večer předsedkyně Sdružení janovských rodičů Lenka Pospíšilová. Poděkovala sponzorům a popřála hostům příjemné zážitky. Jak hned samotný začátek naznačil, ples v Janové byl opět plný smíchu, tance a dobré nálady až do brzkých, pro někoho možná pozdních, ranních hodin.

text a foto: Radomír Dolanský   

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA