Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Částkou 4,6 mil. korun podpoří vzorné žáky

date_range 26.Dub, 2018 featured_play_list Aktuality

 

Poskytnutí příspěvku středním školám zřizovaným Zlínským krajem na podporu řemeslných oborů pro období leden až červen 2018 schválili krajští radní. Jedná se o celkovou částku 1 552 900 korun. Budou z ní podpořeni žáci, kteří splní podmínky pro udělení stipendia. Celkově má kraj letos pro tyto účely vyčleněno 4,6 milionu korun.

„Smyslem našeho projektu podpory řemesel v odborném školství je zvýšení zájmu uchazečů o konkrétní řemeslné obory, k čemuž slouží vyplácení takzvaných stipendií. Ta jsou vyplácena žákům, kteří splní stanovené podmínky, mezi které patří nulová neomluvená absence a dobrý prospěch i chování žáků v odborném výcviku. Cíl projektu se daří naplňovat, neboť zájem žáků o studium podporovaných oborů se i přes nepříznivý demografický vývoj nesnižuje," uvedl radní Zlínského kraje pro školství Petr Gazdík.

Ilustrační foto                        foto: archiv redakce

V současné době je do projektu začleněno 16 oborů (viz níže), od 1. 9. 2018 bude jejich počet rozšířen o další tři (Truhlář, Tiskař na polygrafických strojích a Knihař). Zapojeno je celkem 16 krajem zřizovaných škol a 4 školy soukromé.

Seznam aktuálně podporovaných oborů:

Instalatér
Klempíř
Podlahář
Malíř a lakýrník
Tesař
Zedník
Strojní mechanik
Nástrojař
Karosář
Obráběč kovů
Sklář – výrobce a zušlechťovatel skla
Řezník – uzenář
Výrobce obuvi
Zemědělec – farmář
Pekař
Chemik

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA