Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Celníci na Valašsku zajistili nelegální pálenici

date_range 30.Lis, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační Foto: Celní správa ČR

Zlínští celníci zajistili v předposledním listopadovém týdnu v Poličné u Valašského Meziříčí, kompletní výrobní zařízení pro výrobu nelegálního lihu včetně 47,5 litru vyrobeného neznačeného nezdaněného lihu.

 

„Předpokládaný únik na spotřební dani byl vyčíslen v celkové výši 7 740 korun. V rámci zákonných oprávnění byl líh společně s výrobním zařízením zajištěn, protiprávní postup výrobce bude dále řešen ve správním řízení,“ Dušan Janiš, mluvčí Celního úřadu pro Zlínský kraj.

 

Zlínští celníci zajistili v Poličné kompletní výrobní zařízení pro výrobu nelegálního lihu. Foto: Celní úřad pro Zlínský kraj

 

Není to letos první případ, kdy ve Zlínském kraji celní úřad zabavil zařízení pro výrobu lihu a také líh samotný. V obci Sazovice celníci ze začátku tohoto roku zachytili nejdříve 92 litrů a o několik dní později necelých 57 litrů neznačeného lihu. V květnu to bylo 500 litrů v obci Lutonina a zabavení destilačního zařízení. V Hluku zabavili koncem května 110 litrů nelegálního lihu a v srpnu majitele nelegální pálenice v Dolní Bečvě prozradil požár domu, jehož příčinou byla právě pálenice.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA