Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Cena města Vsetína pro Karla Kostku. Je považován za nejinteligentnějšího Čecha

date_range 10.Kvě, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Karel Kostka. Foto: Fakulta společenských studií Vsetín

Vsetínští zastupitelé se rozhodli udělit Cenu města Vsetína za rok 2019 Karlu Kostkovi. Výjimečného pedagoga, manažera a umělce vybrali z celkového počtu osmi osobností, které na zmíněné ocenění nominovali občané našeho města.

 

Karel Kostka se celý profesní život věnuje výchově a vzdělávání. V roce 1991 založil na Vsetíně střední podnikatelskou školu, pro kterou postupně vybudoval nové budovy i domov mládeže. Založil i soukromou mateřskou školu (2008) a zapojil se do projektů Evropského sociálního fondu (Ženy a trh práce). V roce 2014 vyvrcholila jeho snaha o zřízení vysoké školy ve Vsetíně slavnostní imatrikulací prvních studentů fakulty společenských studií. V roce 2018 otevřel Základní uměleckou školu Kostka.

 

Za dlouholetou pedagogickou činnost vybrali představitelé Vsetína Karla Kostku mezi nejlepší pedagogy města roku 2019. Jeho manažerské schopnosti pak v roce 1995 ocenil místopředseda vlády a ministr financí Ivan Kočárník cenou Manažer roku 1994.

 

Karel Kostka se ale věnuje také umění. Pod pseudonymem Karel Cubeca vydává úspěšné historické romány a prosadil se i jako malíř. Navíc je považován za vůbec nejinteligentnějšího Čecha. Jako jednomu z mála lidí na světě mu bylo naměřeno IQ s hodnotou přesahující 200 – konkrétně 206.

 

„Karel Kostka postavil školu, která je známá v celé republice a kde se učí děti a mládež z širokého okolí. Napsal několik desítek knih a také jeho obrazy z něj dělají velkého malíře. Svou pečlivou prací proslavil Vsetín u nás i v zahraničí. Navzdory tomu, co vše dokázal, je přitom velice skromný a lidský,“ konstatoval starosta Jiří Růžička s tím, že termín slavnostního předání Ceny města Vsetína bude stanoven po dohodě s Karlem Kostkou a také v návaznosti na vývoj restriktivních opatření souvisejících s koronavirovou pandemií.

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA