Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Cena vody na Valašsku příští rok neporoste

date_range 20.Pro, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Na Valašsku se voda pro rok 2017 zdražovat nebude a zůstane na úrovni cen letošního roku. Cena vodného a stočného bude v příštím roce ve výši 79,47 korun včetně 15% DPH. Z toho vodné 45,66 korun a stočné 33,81 korun za metr krychlový.

„Nezvyšování cen vodného a stočného je výsledkem dobře nastaveného postupu při přebírání a provozování velkého investičního projektu Čistá řeka Bečva od jeho investora, kterým bylo Sdružení obcí Mikroregionu Vsetínsko. Zároveň nové představenstvo společnosti VaK Vsetín, složené ze starostů měst a obcí našeho okresu, uložilo vedení společnosti snížit náklady tak, aby v příštím roce nedošlo k navýšení ceny vodného a stočného," informoval předseda představenstva společnosti VaK Vsetín Robert Stržínek s tím, že byly některé procesy ve společnosti přenastaveny a postupně provedeny tak, aby výsledkem byla optimalizace provozních nákladů. „Jsem rád, že tuto příznivou zprávu můžeme sdělit našim odběratelům," dodal Robert Stržínek.

Ilustrační foto

Průměrná cena vodného a stočného v České republice nyní činí 83 korun s DPH za metr krychlový, což znamená, že lidé na Valašsku mají vodu levnější, než je celorepublikový průměr.

Co se týká stavu vodoměru k 31. prosinci 2016, tak ten bude v souladu se zákonem a odběratelskými smlouvami stanoven technickým propočtem. Není proto nutné, aby odběratelé stavy hlásili.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA