Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Cena za revizi kotle má svůj maximální limit

date_range 20.Říj, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto

Zákon o ochraně ovzduší ukládá provozovatelům kotlů na pevná paliva a topidel, například kamen nebo krbových vložek s výměníkem, aby jednou za tři roky prováděli kontrolu jejich technického stavu a provozu. Revizi by měla realizovat výhradně odborně způsobilá osoba, která je proškolená výrobcem daného kotle a vlastní příslušné oprávnění. Provedením kontroly stavu kotle se však pro majitele nijak nemění povinnost pravidelného čištění spalinových cest.

 

„Ministerstvo životního prostředí vyhláškou stanovilo, že cena revize kotle by neměla přesáhnout limit 1585 korun bez DPH, u kotlů s řídicí jednotkou pak hranici 1848 korun bez DPH. Jedná se o ochranu zákazníků před nepřiměřeně vysokou cenou, kterou by revizní technici mohli požadovat,“ upozornila Leona Vlčková, referentka odboru životního prostředí městského úřadu Valašské Klobouky. Dodala, že frekvence revizí byla loni snížena ze dvou na tři roky.

 

Kontakt na nejbližšího revizního technika mohou zákazníci získat v nově spuštěné databázi Ministerstva životního prostředí ZDE. Aplikace umožňuje vyhledat si kontakty na všechny techniky v okruhu několika desítek kilometrů od bydliště. Lidé je tak mohou oslovit s poptávkou, porovnat ceny a rozhodnout se pro objednávku revize. Pokud žádný z techniků nenabídne cenu vyhláškovou či nižší, bude možné jednat přímo s výrobcem.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA