Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Centrum města má nový mobiliář

date_range 06.Srp, 2012 featured_play_list Aktuality

 

Návštěvníci i obyvatelé Valašských Klobouk se budou od srpna v centru města setkávat s designovými lavičkami k posezení a odpočinku i s moderními odpadkovými koši. Započala totiž první etapa postupné výměny městského mobiliáře, jenž během několika příštích let vybaví všechna veřejná prostranství stylovými a jednotnými prvky.

„Kvalitní mobiliář bezesporu přispívá k příznivému vzhledu města. Nyní jsme výměnu zahájili zakoupením sedmi laviček a stejného počtu odpadkových košů, které oživí ta nejfrekventovanější místa," pověděl místostarosta Valašských Klobouk Martin Janík. „Souběžně s obnovou vybavení budou novým nátěrem opatřeny všechny lampy, zábradlí a stojany na Masarykově náměstí. Zpříjemnění historického centra města tak bude jistě znatelné," poznamenal.

 Foto archiv města   …další fotky

Nové odpadkové koše budou značně odolnější poškození, protože jsou kryté ocelovým pouzdrem a vnitřní nádoba je uzamykatelná. Moderní design podpořilo rovněž použití dřeva na jejich vnějším obalu. Lavičky se zvoleným stylem plně korespondují, takže tyto nové prvky výborně dotvoří atmosféru městské památkové zóny.

Záměrem města je s obnovou postupně pokračovat i v dalších lokalitách mimo centrum. Z rozpočtu proto budou každoročně uvolňovány prostředky právě na nákup stojanů na kola, laviček, košů a dalších prvků. Současná obměna mobiliáře vyšla na 117 tisíc korun.

Lenka Zvonková

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA