Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Centrum sociálních služeb je v provozu

date_range 22.Zář, 2015 featured_play_list Aktuality

 

Valašskokloboucká radnice zrekonstruovala centrum sociálních služeb a ve čtvrtek 24. září 2015 od 14 do 18 hodin bude mít veřejnost možnost se seznámit nejen s opraveným objektem, ale i s nabídkou služeb centra, které jsou primárně určeny pro děti a rodiny.

Bývalé ústředí Valašky (na nádvoří šedé radniční budovy na náměstí čp. 177) se změnilo v centrum sociálních služeb a budou zde sídlit Nízkoprahové zařízení KamPak?, terénní asistenční služba pro rodiny s nezletilými dětmi a Centrum poradenství pro rodinné a partnerské vztahy.

Den otevřených dveří proběhne ve čtvrtek 24. září od 14 do 18 hodin

Nabídka Centra sociálních služeb Valašské Klobouky
Nízkoprahové zařízení KamPak? je zaměřeno na děti od 11 do 26 let. Jedná se o bezplatnou a anonymní službu, kde se děti učí smysluplně trávit volný čas, komunikovat, spolupracovat mezi sebou a je jim zde poskytováno poradenství v různých oblastech jejich života. U mladších dětí pracovníci centra kladou důraz především na primární prevenci sociálně patologických jevů a podporují u nich pozitivní návyky v oblasti trávení volného času. Starším dětem pak nabízí například doučování, pomoc dostat se na střední nebo vysokou školu a řeší s nimi konkrétní témata, která jejich klienty trápí. Dětem od 18 let pak mohou pracovníci pomáhat například s hledáním práce, bydlení, osamostatněním se apod. Klienti v centru naleznou venkovní hřiště, mohou si zahrát stolní fotbálek, zkoušet s kapelou v hudební zkušebně, X-Box nebo stolní hry.

Pro zájemce je centrum přes prázdniny otevřeno od 10 do 18 hodin každé úterý, středu a pátek. Od 1. září je otevřeno denně od 12 do 20 hodin, v pátek od 13 do 21 hodin.

Terénní asistenční služba je určena pro rodiny s nezletilými dětmi, které z různých důvodů nedokáží, i přes veškerou snahu, svoji situaci zlepšit a zajistit svým dětem adekvátní podmínky pro jejich zdárný vývoj. Terénní služba je využívána na základě dobrovolnosti v domácím prostředí rodin. Pracovnice pomáhají rodičům s řešením výchovných problémů dětí, s předlužeností rodin, dlouhodobé nezaměstnanosti, nevyhovujícího bydlení apod. Pracovníci poskytují nejen potřebné informace, ale také praktickou pomoc např. při vyplňování žádostí o dávky, doprovod při jednání na úřadech apod.

Centrum poradenství pro rodinné a partnerské vztahy je zaměřeno na rodiny, ale také pro partnery. Jejich těžké životní situace s nimi řeší mediátor a také jsou poskytovány služby psychologa.

Sandra Novotná Kollerová

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA