Češi nasázeli v Brumově Slovákům osm gólů

date_range 01.Srp, 2010 featured_play_list Aktuality

V Brumově-Bylnici zdolali šestnáctiletí hráči Česka stejně staré Slováky 8:3 . Napravili tak prohru z předchozího zápasu, který hráli o den dříve ve slovenské Skalici s výsledkem 2:7.

Zápas se hrál ve zdejším nově vybudovaném zimním stadionu v sobotu 31. července od 16-ti hodin. Utkání začalo podobně jako ve Skalici, kdy Češi dali první gól. Jenže v Brumově se hrál ze strany českých borců úplně jiný hokej. Poučeni z chyb předchozího zápasu perfektně bruslili, drželi střední pásmo a několikrát zatlačili soupeře před jeho branku, kde Slováci často faulovali. A i přesilovky pomohly českému mužstvu k vedení.

Český tým si tlakem vynutil několik nedovolených zákroků   více fotek

další fotky (Jiří Tkadlec)

Slušně zaplněná brumovská hala se zhruba pěti sty diváky v ochozech hnala mladé hokejisty stále do útoku. Po druhé třetině bylo již jisté, že odvetný zápas ČR dovede do vítězného konce. Sympatické na hráčích obou výběrů bylo i to, že dokázali hrát naplno až do poslední minuty. První velký zápas sehraný na novém stadionu v Brumově-Bylnici proto ukončila velká děkovačka.

Trenér Bukač ml. má za úkol vybudovat nový tým od základů. Snad mu výkony jednotlivých hráčů, kteří společně hráli teprve druhý zápas za národní tým U16 práci usnadní.

Nutno podotknout, že na zápas přijela spousta rodinných příslušníků mladých hráčů z Prahy, Opavy, Třemošné, Kopřivnice, Plzně a spousta diváků také ze Slovenska. „Stadion se nám velmi líbil, oceňujeme především čistotu a skvělý výhled na ledovou plochu. Velká část z nás ale jen těžko sháněla vhodné ubytování," shodla se většina. Bez nich by totiž ani zdaleka nebyla návštěvnost na tomto výborném zápase tak vysoká.