Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Charita Vsetín převzala od dárců nový automobil

date_range 31.Led, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Charita Vsetín převzala od dárců nový automobil. Foto: Radomír Dolanský

Ve čtvrtek 27. 1. 2022 vyvrcholila akce Sociální automobil, kterou u Charity Vsetín uvedla v život dnes již bývalá ředitelka Věra Dulavová a výsledek, automobil Dacia Dokker, převzala její nástupkyně v ředitelské pozici Jarmila Hyžáková, která však u Charity Vsetín není žádným nováčkem.

 

Samotný projekt Sociální automobil realizuje společnost Kompakt spol. s r.o. již od roku 1997 pro zařízení zaměřená na výchovu, vzdělání, rehabilitaci a integraci zdravotně, mentálně či jinak handicapovaných lidí. Systém projektu je založen na participaci firem z regionu, které se do této akce zapojí finanční podporou projektu tak, že si zakoupí reklamní plochu na vozidle. Jejich oslovení realizuje právě firma Kompakt, která zkušenosti s tímto projektem získala v zahraničí, kde podobné systémy podpory znají již řadu let.

 

Že se nejedná o ojedinělou vlaštovku, dokazuje fakt, že od roku 1997 firma Kompakt předala ve spolupráci s firmami bezmála 800 „sociálních automobilů“ pro výše zmíněná zařízení po celé České republice. Charitě Vsetín přijel automobil Dacia Dokker předat v zastoupení ředitele společnosti z Poděbrad Rudolf Adam s Miroslavou Tyroltovou projektovou manažerkou firmy, která má na starosti projekt Sociální automobil a přijela i s manželem Radimem Tyroltem, rovněž projektovým manažerem firmy. Průběh celé slavnostní akce můžete zhlédnout ve fotogalerii, jejíž odkaz naleznete pod fotografií v článku.

Charita Vsetín převzala od dárců nový automobil. Foto: Radomír Dolanský. Fotogalerie ZDE

Na slavnostní předání automobilu byli samozřejmě pozváni všichni donátoři, zástupci firem. Ale šéfové jsou především potřební v akčním stavu pro své podnikání a v tak riskantním období, bohužel, museli dát přednost ochraně svého zdraví. Ovšem o jejich přítomnost určitě nebyla ochuzena kapota automobilu a vlastně jeho samotná existence u domu s pečovatelskou službou ve Vsetíně. Jako takový bude automobil využíván při poskytování sociálních služeb, ale pravděpodobně přece jen nejvíce pro pečovatelskou službu, která je v pomoci občanům asi nejnáročnější, co se týká využití vozového parku.

 

Předání automobilu tedy proběhlo v poměrně komornějším stylu, ovšem slavnostnímu duchu chvíle to ani v nejmenším na lesku neubralo. Při samozřejmém dodržení covidových pravidel, kdy jen řečník mohl být osvobozen od netkané zátěže na obličeji, zahájil krátkým úvodem Rudolf Adam, jehož s opravdu velkým nadšením přivítala ředitelka Charity Vsetín Jarmila Hyžáková. Rudolf Adam poté zase přivítal 1. místostarostku města Vsetín Simonu Hlaváčovou a děkana Děkanského úřadu Vsetín a faráře Římskokatolické farnosti Vsetín P. Františka Krále, který přijel požehnat automobilu, jenž bude tak důležitým pomocníkem pro mnoho občanů ze Vsetína a okolí. Rudolf Adam krátce seznámil přítomné s myšlenkou projektu, kterou jsme v článku uvedli již výše. Poté předal slovo Simoně Hlaváčové, která poděkovala všem za to, co se podařilo uskutečnit, ale i za to, jak jsou zaměstnanci Charity Vsetín důležití pro pomoc širokému okruhu potřebných, která nepolevuje ani v tak rizikových obdobích, jakým je i současnost. Místostarostka vzkázala všem zaměstnancům, že byli vždy oporou a stali se vlastně takovými rytíři hodnot, protože stojí vždy v první linii a nevzdávají se, za což jim, alespoň na dálku, velmi poděkovala.

 

Nejdůležitějším okamžikem slavnostního setkání bylo předání klíčů a dokladů od vozu do rukou ředitelky Jarmily Hyžákové. Ředitelka poděkovala všem donátorům, kteří se do akce zapojili a všem, kteří se podíleli na celém projektu a vlastně se zasloužili o tuto slavnostní událost. S opravdovým dojetím v hlase poděkovala za dobrosrdečnost firmě Kompakt a úsilí manželů Tyroltových za štědrá srdce i ruce dárců, bez kterých bychom ve vsetínské Charitě takovou pomoc nezískali.

Charita Vsetín převzala od dárců nový automobil. Foto: Radomír Dolanský. Fotogalerie ZDE

Další nedílnou a důležitou součástí celého aktu bylo požehnání nového automobilu děkanem P. Františkem Králem, aby vůz dobře a dlouho sloužil všem, kteří jej budou potřebovat. Dobrořečení zakončil znamením kříže a svěcenou vodou. Následoval slavnostní přípitek, a poněvadž, jak se říká, všichni byli koňmo, pouze nealkoholickým sektem, ale i ten chutnal pro tuto chvíli jako nektar ve své původní formě. A samozřejmě společné foto u nového pomocníka Charity Vsetín.

 

Rudolf Adam jako poděkování připomněl firmy, které se na tomto projektu spolupodílely. Byly to: Kovar a.s. Leskovec, Průmyslové podlahy Plaček, a.s. Rožnov pod Radhoštěm, Jednota spotřební družstvo Vsetín, Maxpro s.r.o. Vsetín, STK Rožnov s.r.o. Hukvaldy, Austin Detonator s.r.o. Vsetín, LPT system s.r.o. Vsetín, Zásobování teplem Vsetín a.s., Miroslav Chuděj s.r.o. Hutisko – Solanec, Softapp s.r.o. Valašské Meziříčí, Štec SVT s.r.o. Vsetín, Sylva Sedlářová s.r.o. Hukvaldy, VaK Vsetín a.s., LARS M+K s.r.o. Krhová, J.T.O. System Rožnov pod Radhoštěm, KwR Kovář s.r.o. Hošťálková, Ing. Jiří Macháček Vsetín, JC Metal s.r.o. Vsetín, Boden – Matte spol. s.r.o. Vsetín, VS PLASTIK, s.r.o. Vsetín, , Stavokov v.d. Vsetín, Frekomos s.r.o. Valašské Meziříčí, REPONT s.r.o. Valašské Meziříčí, An Systems Rožnov pod Radhoštěm, Moulds and Tools – Technic s.r.o. Valašské Meziříčí, Inzep Centrum s.r.o. Valašské Meziříčí, Vakuum Servis s.r.o. Rožnov pod Radhoštěm, JH KOVO s.r.o. Vsetín, Promos spol. s r.o. Zubří, Rogum s.r.o. Rožnov pod Radhoštěm, JD Rozhlasy s.r.o. Horní Bečva, Kartonáž TERMIL s.r.o. Vsetín, Marshal Logistic s.r.o. Liptál, HYDROSEAL Praha 10 – Podolí.

 

Radomír Dolanský

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA