Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Chemie je ve Slavičíně na špičkové úrovni

date_range 15.Pro, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Josef Tomeček ze septimy Gymnázia Jana Pivečky Slavičín byl za své mezinárodní úspěchy v chemii v chemické olympiádě v roce 2016, oceněn prestižním vyznamenáním. Josef obdržel ocenění Nadace Bohuslava Jana Horáčka Českému ráji „Praemium Bohemiae 2016" na státním zámku Sychrov dne 4. prosince.

Laureáty této ceny se stávají středoškolští studenti – medailisté z mezinárodních olympiád v matematice, fyzice, chemii, biologii, programování, astronomii a astrofyzice. Slavnost se již tradičně konala v zámeckém divadle státního zámku Sychrov, kde společně se zástupci správní rady nadace tyto ceny předával prof. Bohumil Vybíral z PřF UHK a vystoupil i prorektor doc. Jan Kříž. Krátkou reportáž České televize najdete zde.

Ocenění z Nadačního fondu Jaroslava Heyrovského

Další významné prestižní ocenění získal z Nadačního fondu Jaroslava Heyrovského, nositele Nobelovy ceny, Národního institutu pro další vzdělávání ústavu fyzikální chemie. Stalo se tak 13. prosince v Praze. Fond vyhledává nadané středoškolské studenty, podporuje jejich další odborný i osobní růst a tvůrčí klima, v němž se mohou rozvíjet předpoklady talentovaných dětí.  

„Přírodní vědy a cizí jazyky jsou prioritou našeho gymnázia, jsme rádi, že i na tak malém městě se může student prosadit nejenom v České republice , ale i na mezinárodní úrovni. Poděkování patří učitelům, kteří Jožku při výuce vedou, především v chemii Mgr. Urbaníkové. Jožka nyní stážuje na Technologické fakultě na UTB Zlín," uvedl ředitel Gymnázia Jana Pivečky Slavičín Mgr. Josef Maryáš.  

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA