Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Chtěl prý pouze zkrášlit nevzhlednou zeď sokolovny

date_range 30.Čvn, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Pomalovaná vnější stěna Sokolovny ve Vizovicích, foto: PČR

Policisté z Vizovic ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání trestných činů krádež a poškození cizí věci šestatřicetiletému muži z Vizovic, který se vloupal do areálu technických služeb a nesmyvatelnou barvou pomaloval vnější stěnu Sokolovny ve Vizovicích. Za tyto trestné činy hrozí desetkrát soudně trestanému muži další trest odnětí svobody, tentokrát až na dva roky.

 

Mladého muže přistihli policisté začátkem června při malování štětcem na stěnu sokolovny ve městě. „Tvrdil, že maluje již několik dní a nikdo mu nic neřekl. Chtěl prý pouze zkrášlit nevzhlednou zeď. Policisté vyslechli samotného malíře i svědky jeho počínání a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci se způsobenou škodou ve výši bezmála sedm tisíc korun,“ uvedla mluvčí policistů Monika Kozumplíková.

Pomalovaná vnější stěna Sokolovny ve Vizovicích, foto: PČR

Dva dny nato byli policisté vyslání do areálu technických služeb, kde mělo v minulých dnech dojít k vloupání a odcizení několika nepotřebných předmětů, jako je nefunkční televizor, staré horské kolo nebo masážní křeslo. Škoda, která vznikla poškozením oplocení, byla vyčíslena na tisíc pět set korun. „Policisté díky výborné místní znalosti tušili, že oba skutky budou mít stejného pachatele. Nemýlili se. Zkušený recidivista se sice ke svému protiprávnímu jednání přiznal, ale uvedl, že vlastně nic neprovedl, protože odcizené věci byly nepotřebné a nevzhledná stěna potřebovala vylepšit,“ dodala Monika Kozumplíková.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA