Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Chtěla prodat přes aplikaci oblečení za devadesát korun, přišla o sto tisíc

date_range 06.Dub, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto

Zlínští policisté se od víkendu zabývají hned dvěma případy, při nichž přišly ženy o peníze při obchodování s použitým oblečením na internetu.

 

V obou případech nabízely ženy na prodej oblečení prostřednictvím aplikace, která je volně ke stažení na internetu. Ve stejný den obdržely v aplikaci informaci o tom, že oblečení je prodané. Oběma potom přišla přímo v chatu uvnitř aplikace zpráva od kupujícího s žádostí, aby nadále komunikovali prostřednictvím emailu.

 

„Obě ženy s tím souhlasily a přihlásily se do svého emailu. Tam jim přišel odkaz do internetového bankovnictví a následně naprosto nepochopitelně žádost o vyplnění čísla platební karty, což učinily. Po pár hodinách obě zjistily, že se jim z jejich bankovního účtu někdo pokusil strhnout různě vysoké finanční částky. U jedné ženy se jedná o částku více než 74 000 korun, u druhé potom bezmála 100 000 korun. U jedné z nich se dokonce neznámý pachatel pokusil požádat o úvěr ve výši 24 000 korun, naštěstí neúspěšně, nicméně jí v důsledku výběrů zablokovali účet,“ popsala mluvčí policistů Monika Kozumplíková.

 

Policisté oba případy prověřují jako podezření ze spáchání trestného činu podvod. Za ten hrozí pachateli v případě jeho vypátrání a odsouzení trest odnětí svobody až na dva roky.

 

Upozornění:

1.    Pokud obchodujete prostřednictvím různých aplikací na internetu, veďte komunikaci zásadně uvnitř aplikace. Většina těchto aplikací chrání svoje kupující i prodávající a zavazuje se případnou vzniklou škodu uhradit.

2.    Obě ženy byly v pozici prodávajícího, proto bylo nepochopitelné, že jim v emailu přišel odkaz k internetovému bankovnictví a následně požadavek o údaje k platební kartě.

3.    Chraňte si svoje platební údaje i hesla do bankovních aplikací.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA