Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Cimbálová muzika Slavičan zahraje v pražské Lucerně

date_range 17.Bře, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up SLAVIČAN 2023 - M. Hrňa, A. Ptáček, A. Hrňová, J. Vaněk, M. Ludíková, Z. Polách, M. Vaculín

Představovat cimbálovou muziku Slavičan, která vznikla už v roce 2000 ve Slavičíně, je asi zbytečné. Tato muzika účinkuje na akcích jak soukromého, tak veřejného charakteru již třiadvacátým rokem a to nejenom na domácí půdě, ale také v zahraničí. Za tu dobu se ve Slavičanu vystřídala plejáda výborných muzikantů, aktuální obsazení muziky je sedmičlenné s primáškou Mgr. Anetou Hrňovou.

 

U příležitosti desátého výročí založení bylo Slavičanu uděleno „Čestné uznání za umělecké zpracování a interpretaci moravských lidových písní“ Evropskou unií umění, v roce 2016 byl předán cimbálové muzice Slavičan certifikát o užívání ochranné značky „Tradice Bílých Karpat“ za udržování folklorních tradic, umělecké zpracování a interpretaci publikovaných a nepublikovaných písní regionu Bílé-Biele Karpaty. Nahrála řadu CD a DVD.

CM Slavičan

Není žádným tajemstvím, že cimbálová muzika spolupracuje s řadou muzikantů a hudebních uskupení. V letošním roce přijala pozvání dvorní kapely valašského království Fleret na jejich narozeninový koncert, který proběhne 26. března 2023 v pražské Lucerně. Společně se Slavičanem přijdou Fleretu popřát k 40. narozeninám Jaromír Nohavica, Zuzana Šuláková, Slávek Janoušek, Fanánek Hágen, Petr Bende, Vašek Koubek, Jindra Kejak či Karel Vágner. Sál pražské Lucerny je vyprodaný, volné jsou už pouze vstupenky na stání.

 

 

-ap-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA