Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Členky Českého červeného kříže se školily o první pomoci zážitkem

date_range 13.Lis, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Foto: MS ČČK Valašské Klobouky

Poskytnutí první pomoci většina z nás považuje za naprostou samozřejmost a morální povinnost. Rozhodnutí pomoci je jen prvním krokem k úspěšné záchraně lidského zdraví či dokonce života. Stejně důležité je vědět, jak první pomoc poskytnout. Někdy stačí jen zavolat rychlou záchrannou službu, a někdy je potřeba přímo zasáhnout a v takových chvílích musíme umět správně vyhodnotit situaci a okamžitě zareagovat tím nejvhodnějším způsobem.

 

Proto místní skupina Českého červeného kříže (MS ČČK Valašské Klobouky) uspořádala další z řady přednášek na toto téma. Tentokrát se zaměřili na aplikaci Záchranka, kterou představila Kateřina Slováková ze spolku Neziskovka. Ten se zaměřuje mimo jiné i na vzdělávání v oblasti poskytování první pomoci. Dalším tématem byly kolapsové stavy, resuscitace a použití automatizovaného externího defibrilátoru. Touto částí teoreticky ale hlavně i prakticky provedla Zuzana Medvědová ze Záchranné služby Zlínského kraje. A nechyběla ani obvazová technika při žilním a tepenném krvácení, kterou předvedla Ludmila Šulcová. Druhá půlka semináře pak byla určena praktickému nácviku a každý z  účastníků si mohl pod dohledem odborníků vyzkoušet poskytnutí první pomoci.

 

„Odpoledne s první pomocí bylo příjemným a hlavně poučným setkáním, ze kterého si každý, kdo přišel, něco odnesl,“ zhodnotila Ludmila Šulcová, předsedkyně MS ČČK Valašské Klobouky a dodala, že ji těší i zájem bývalých členů hlídek mladých zdravotníků, kteří se tohoto školení také zúčastnili.

 

Eva Fialová

MS ČČK Valašské Klobouky

 

Foto: MS ČČK Valašské Klobouky

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA