Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Co všechno dnes dokáže inteligentní fotovoltaická elektrárna?

date_range 13.Bře, 2023 featured_play_list Aktuality, PR ČLÁNEK
arrow_drop_up Video jak chytrá elektrárna funguje spustíte níže

Dobrým řešením, jak dnes zajistit pro naši domácnost částečnou soběstačnost a energetickou nezávislost je pořízení fotovoltaické elektrárny. Díky dobře nastavenému dotačnímu programu Nová zelená úsporám domácnosti nemají problém získat dotaci, která jim výrazně sníží počáteční investici do vlastního zdroje energie.

 

Krátká doba návratnosti přivádí ke dveřím solárních projektantů také firemní zákazníky. Velký je i zájem o firemní elektrárny z Národního plánu obnovy. Provozovatelé skladovacích či výrobní hal, v nichž probíhá mnohdy energeticky náročná výroba, totiž zjišťují, že instalace solární elektrárny může firmám zaručit levnou a čistou energii.

 

Tak jak se technologicky posouváme ve všech odvětvích kupředu, technologický posun se nevyhnul ani tomuto odvětví. Není to však jen standardní posun ve výkonnosti panelů či kapacitě baterií. Mezi technologickou špičku dnes patří inteligentní fotovoltaické elektrárny. Co se týká pořizovacích nákladů, tyto náklady jsou srovnatelné s běžnými fotovoltaikami, avšak jejich řízení pracující na principu umělé inteligence výrazně zkracuje dobu návratnost investice a zvyšuje efektivitu a ziskovost celého zařízení.

 

Jak taková inteligentní elektrárna funguje?

 

Mozkem elektrárny je unikátní řídicí modul s umělou inteligencí, který nepřetržitě zpracovává údaje o předpovědi slunečního svitu v místě instalace elektrárny, sleduje aktuálních tržní ceny elektřiny na burze, zpracovává data o aktuálním výkonu či spotřebě a učí se energetické návyky a potřeby uživatele.

 

Algoritmus sleduje ceny na burze a vyrobenou elektřinu prodává, když je nejdražší. Přitom myslí na stav nabití baterií a budoucí odběry. Při očekávaném nedostatku elektřiny ji včas nakoupí v hodinách s nejnižší cenou. Tím výrazně zvyšuje zisk z produkce a úsporu při nákupu.

 

Běžná ,,neinteligentní,, fotovoltaická elektrárna nám dokáže zajistit energetickou soběstačnost řekněme od poloviny března do poloviny října, zatím co v zimních měsících se díky našim klimatickým podmínkám dostane pouze na zlomek svého výkonu.

 

Inteligentní fotovoltaická elektrárna již zná spotřeby a energetické návyky svého uživatele, dokáže potřebnou energii sama včas nakoupit za nejnižší možnou cenu na trhu, kterou uloží do bateriového uložiště a tuto ,,levnou,, energii následně domácnost využívá během dne. Díky tomuto inteligentního řešení nám může být fotovoltaická elektrárna přínosem opravdu po celý rok.

 

Mezi jednu z dalších výhod inteligentních elektráren SOMI patří jejich trvalý monitoring. Provozní data jsou 24/7 odesílána a vyhodnocována naším řídicím systémem. Zjistíme-li v chování elektrárny nějakou anomálii, vzdáleně zasáhneme dřív, než by se projevila skutečnou poruchou. To je důvod, proč naše fotovoltaické elektrárny patří opravdu k těm nejspolehlivějším na trhu.

 

Ovládání systému je nanejvýš jednoduché a snadno ho zvládne i naprostý laik. Modul komunikuje s mobilní aplikací. Jediným klepnutím zvolíte svou strategii a o zbytek se nemusíte starat. K dispozici máte přehledné statistiky, kterými se můžete, ale nemusíte zabývat.

 

Proč mít doma inteligentní elektrárnu SOMI?

 

-Inteligentní řízení fotovoltaické elektrárny.

-Fotovoltaická technologie a komponenty té nejvyšší třídy.

-Průměrná doba návratnosti 5 let.

-Doživotní záruka.

-Dotace vyřídíme za Vás.

-Všechny komponenty máme skladem, realizace je tak možná do pár týdnů.

-Možnost zajistit financování.

-Realizace pro rodinné domy, bytové doby, firmy či podniky, nebo fotovoltaické farmy.

-Individuální přístup.

 

 

Na základě meteorologických dat z Vaší lokality a Vámi zadaných parametrů vypočítáme návratnost investice a zpracujeme detailní návrh řešení přímo pro Váš dům. Pro bližší informace, nabídku či sjednání nezávazné schůzky kontaktujte našeho obchodního zástupce.

 

Ing. Patrik Zůbek

+420 774 320 367

patrik.zubek@somipartner.cz

 

Zajímají Vás některé naše realizace?

 

-pr článek-

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA