Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Čtvrté místo je pro Janču velkým úspěchem

date_range 24.Kvě, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
Ve dnech 7. – 9. května 2010 se v malebné obci Horní Stropnice v podhůří Novohradských hor konala největší mezinárodní soutěž záchranářských psů pořádaná v ČR s názvem INTERCUP HUMANITY – přebor záchranných psů České republiky. Soutěž byla velmi kvalitně obsazena především účastníky ze zahraničí. Soutěžilo se v kategorii – sutinové a plošné vyhledávání, vodní a stopařské práce.

Jediným zástupcem z Valašska, který startoval na této prestižní akci, je rožnovský rodák Radim Janča s jeho pracovitou fenkou Barčou, plemeno belgický ovčák – malinois. Hrdě na soutěžích reprezentují Kynologickou záchrannou jednotku ČR a jsou i zároveň členy vzkvétající ZKO Horní Lideč, kde Radim působí v roli výcvikáře.

 

foto archiv ZKO Horní Lideč

 
Radim s Barčou nastoupili v kategorii RH-FL B neboli plošné vyhledávání, kde v prostoru 300 m délka x 100 m šířka, musí pes najít tři hledané osoby v časovém limitu max. 20 min. Psovod může jít pouze v ose terénu, a to jen vpřed, nesmí se vracet zpět a pes samostatně prohledává husté a nepropustné strže a lesní porost. Nalezené osoby pes označuje vytrvalým a intenzivním štěkotem do příchodu psovoda. Další disciplínou je poslušnost a dovednost psa na překážkách (houpačka, žebřík, tunel, pohyblivá lávka na sudech atd.).

Fenka Barča s Radimem zvládli úspěšně poslušnost na 44 b. (max.50), dovednost na 38 b. (max.50) a nejnáročnější část závodu plošného vyhledávání, japonský rozhodčí ohodnotil za rychlost, intenzitu a chuť psa do práce 197 b. (max. 200 b). Tímto celkovým výkonem Barča s Radimem obsadili v nabité konkurenci konečné pěkné 4.místo a byli týden po této akci nominováni za KZJ ČR na 16.Mistrovství světa záchranných psů, které se tento rok uskuteční v České republice.

Za ZKO Horní Lideč Mgr.Petr Daněk

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA