Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Čtyřproudovku přemostí už brzy nová lávka

date_range 29.Dub, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
Dostat se na Bobrkách z jedné strany čtyřproudé silnice I/57 na druhou bez porušení dopravních předpisů znamená v současné době ujít asi 1,7 kilometrů dlouhý úsek přes semetínský most. To se ale již brzy změní. V těchto dnech totiž spěje k realizaci plánovaný záměr spojit obě strany této komunikace novou lávkou.

„V tuto chvíli máme stavební povolení pro vybudování lávky a rada na svém posledním zasedání rozhodla o převodu práv ze stavebního povolení na zlínskou správu Ředitelství silnic a dálnic, která bude investorem stavby," informovala vsetínská starostka Květoslava Othová.

 
Lávka, která bude mít dřevěnou lepenou konstrukci, bude přitom určena jak pro pěší, tak i pro cyklisty a imobilní občany. „Lávka přemostí všech šest komunikací – to znamená dělený čtyřpruh a doprovodnou a kolektorovou komunikaci. Bude dlouhá 61 metrů a z obou stran budou bezbariérové nájezdy dlouhé asi 50 metrů," přiblížil projekt místostarosta Jaromír Kudlík.

Stavba lávky si vyžádá přibližně 30 milionů korun. „Realizace by měla začít už v květnu. V tuto chvíli už čekáme jen na nabytí právní moci stavebního povolení," informoval ředitel zlínské správy ředitelství silnic a dálnic Karel Chudárek.

Obě strany silnice by měly být spojeny novou lávkou ještě před prázdninami. „Je to společný projekt města a ředitelství silnic a dálnic. My jsme zaplatili projektovou dokumentaci a provedli majetkové vypořádání, ředitelství lávku vybuduje," uzavřel Kudlík.

Eva Stejskalová

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA