Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Cvičení: Muž střílel v budově obecního úřadu Štítné nad Vláří

date_range 14.Zář, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Taktické cvičení policistů ve Štítné nad Vláří. Foto: PČR

Nepříjemnou situaci zažili ve čtvrtek 14. září dopoledne na obecním úřadu ve Štítné nad Vláří. Do budovy vnikl ozbrojený muž. Přivolaní policisté útočníka zneškodnili, muž sedm osob zranil a dvě zabil… naštěstí se jednalo jen o taktické cvičení policistů Zlínského kraje zaměřené na zneškodnění aktivního útočníka.

 

Cvičení se zúčastnily všechny složky IZS. „Jeho úkolem bylo prověřit připravenost a vzájemnou spolupráci policistů, zdravotníků a hasičů při poskytování první pomoci, evakuaci zraněných osob a při dalších společných činnostech na místě nešťastné události,“ uvedla k tomuto cvičení mluvčí policistů Monika Kozumplíková.

 

Záchranáři prokázali, že z počátku v mimořádně nepřehledné situaci se umí velmi rychle zorientovat, určit, který z pacientů musí být ošetřen v rámci přednemocniční neodkladné péče jako první i do jakých nemocnic zraněné odvezou. „Několik lidí masivně krvácelo, někteří měli otevřený pneumotorax, jiní utrpěli bodnořezná a bodná poranění různých částí těla. I když šlo „jen“ o cvičení, vše probíhalo jako při reálné události. Navíc zasahující záchranářské týmy dopředu nevěděly, jaká zranění budou na místě ošetřovat,“ popsala mluvčí záchranářů Gabriela Netopilová Sluštíková.

 

V podobných cvičeních budou policisté v následujících měsících pokračovat na území celého Zlínského kraje.

 

Místo cvičení. Foto: PČR a ZZS Zlínského kraje

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA