Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Cyklistu zachraňovali pomocí palubního jeřábu helikoptéry

date_range 10.Čvn, 2024 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Zásah záchranářů u Huslenek. Foto: ZZS MSK

Ostravští letečtí záchranáři zasahovali v obtížně přístupném terénu. Vrtulník letecké záchranné služby Ostrava zasahoval v pátek 7. června odpoledne na Valašsku. Po čtrnácté hodině bylo nahlášeno náhle vzniklé postižení zdraví u muže v zalesněném terénu v okolí Huslenek. Na místě zasahoval pozemní tým zlínských záchranářů a členové Horské služby Beskydy.

 

„Pacient středního věku náhle zkolaboval během cyklistického výletu. Upadl do bezvědomí a křečového stavu. Dosažení místa události bylo obtížné pro nepřesný popis a velmi špatné pokrytí oblasti mobilním signálem. Lékař ZZS musel být na místo události vysazen pomocí palubního jeřábu. Muž se nalézal v přímém ohrožení života, nutná byla intubace jeho dýchacích cest a převedení na přístrojem řízené dýchání,“ popsal Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK. Stroj pacienta s lékařem vyzvedl a v podvěsu přepravil na vhodné místo, poblíž horské chaty Vsácký Cáb, kde proběhly další úkony v rámci přednemocniční neodkladné péče a následné přesunutí postiženého na palubu vrtulníku.

 

Po leteckém transportu byl muž ve vážném stavu předán týmu urgentního příjmu Fakultní nemocnice Ostrava.

 

Zásah záchranářů u Huslenek. Foto: ZZS MSK

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA