Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Cykloden plný zážitků nejen pro cyklisty

date_range 21.Zář, 2012 featured_play_list Aktuality

 

Středa 19. září byla ve Valašských Kloboukách věnovaná podpoře cyklodopravy. Radnice v rámci Evropského týdne mobility uspořádala Cykloden, na který pozvala nejen žáky zdejších škol, ale také širokou veřejnost. S velkým ohlasem se setkala především show jezdců z Demons bike i beseda s Josefem Zimovčákem a Michalem Láníkem.

„Cílem akce bylo upozornit na kvalitu a bezpečnost infrastruktury pro cyklistickou dopravu v našem městě. Chtěli jsme podpořit mladé lidi i ostatní spoluobčany ve využívání kola jako běžné součásti každodenního života, jako prostředku ke sportování, relaxaci i radosti z pohybu," pověděl o smyslu kampaně místostarosta Martin Janík. První ročník Cyklodne pravděpodobně nebude posledním, osvětová akce by tímto mohla založit svou tradici a zařadit se mezi další podobné události ve městě.

Josef Zimovčák při předvádění svého kola    více fotek

Během tématického dopoledne si zájemci prošli úsek od kloboucké pily po střední odborné učiliště, kudy by měla v budoucnu vést cyklostezka směrem na Brumov. Další využili pozvání do podnikatelského inkubátoru, kde o svých zážitcích z Crocodille Trophy v Austrálii hovořil kloboucký závodník Michal Láník a zkušenosti s jízdou na vysokém kole přidal i několikanásobný mistr světa Josef Zimovčák. Centrem venkovního programu se pak bezesporu stala rampa jezdců z Demons bike, kteří zde předváděli své akrobatické umění.

Lenka Zvonková

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA