Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Cyklostezka spojující hrady má zelenou

date_range 28.Srp, 2017 featured_play_list Aktuality

 

Trenčínský kraj získal právoplatné stavební povolení na výstavbu nové cyklotrasy mezi Trenčínem a Nemšovou. Ambiciózní projekt, který má být spojkou Brumovského hradu s Trenčínským hradem nabírá každým dnem na reálnosti.

Výstavba nové cyklotrasy spadá do projektu „Na bicykli po stopách histórie." Partnery projektu jsou města Brumov-Bylnice a Trenčín projekt byl úspěšný v žádosti o nenávratné finanční prostředky v rámci Programu spolupráce Interreg V-A SR-ČR 201-2016.

Ilustrační obrázek redakce

Celkový rozpočet projektu převyšuje sumu 5,1 miliónu eur (cca 133 miliónu korun). Tento úsek cyklostezky bude vést od brány Trenčínského hradu přes poutní místo Skalka nad Váhom a končit bude v městě Nemšová. Celý projekt by měl navazovat na cyklostezku BEVLAVA, která bude spojovat Brumov-Bylnici s obcí Horné Srnie a městem Nemšová. Po úspěšném získání stavebního povolení, v současnosti probíhá výběr zhotovitele stavby.

Město Brumov-Bylnice v rámci tohoto projektu realizuje úsek o celkové délce 3,184 km se třemi lávkami. Je navržena stezka se dvěma jízdními pruhy š. 1,25 m. Navazuje na sjezd z mostu 2. etapy, pokračuje k „Hájence", kde se dostane lávkou přes Vláru, pak podél trati pokračuje a s využitím ještě dvou lávek přes Vláru se napojí na stávající MK ve Svatém Štěpánu za bývalým závodem Watex. Aktuálně se finalizuje žádost o stavební povolení.

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA