Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Další obnovená studánka na Slavičínsku láká k vycházce

date_range 30.Bře, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Otvírání studánek ve Slavičíně

Už třetí studánka v okolí Slavičína dostala novou stříšku. Po lokalitách na směrem na Rudimov (studánka Schodnica) a Jamné (studánka U Dubu) se tentokrát pozornost městských pracovníků zaměřila na oblast zvanou Bučkova jama, kterou naleznete nad morovým hřbitovem.

 

„Býval tam pramen, teď už ovšem zanesený. Proto jej pracovníci infocentra vyčistili a okolo něj postavili dřevěnou stříšku, která vhodně zapadá do krajiny,“ popsal starosta města Tomáš Chmela.

 

Pramen je v docházkové vzdálenosti od centra města. Je potřeba zamířit na ulici Luhačovská a z ní do kopce na ulici Nad Cihelnou, která vede právě k morovému hřbitovu. Po polní cestě pak jděte zhruba půl kilometru loukou po okraji lesa, až dorazíte k mladému lesu, který se nazývá Bučkova jama. Ke studánce sestoupíte okolo lesní oplocenky.

Studánka v Bučkově jamě

Budete-li pokračovat lesem dále směrem na Nevšovou, narazíte na cyklostezku s křížovou cestou, po níž se můžete vrátit zpět do Slavičína. Jinou trasu nedoporučujeme z důvodu množství soukromých pozemků, které Bučkovu jámu obklopují.

 

Město Slavičín zahájilo obnovu studánek už předloni, když byl kvůli covidu znemožněn pohyb mimo katastr města. Proto byla vyčištěna studánka Schodnica, kterou o rok později doplnila studánka U Dubu, věnovaná památce zemřelého úředníka městského úřadu Antonína Gbelce.

 

Studánky vzali místní obyvatelé za své a chodí k nim na procházku. Město také v neděli uskutečnilo společné Otvírání studánek, kterého se zúčastnily desítky Slavičanů včetně místního znalce přírody Vojtěcha Malíka. Obnova studánek ve Slavičíně začala v době covidových omezení se záměrem obnovit znovu místní polozapomenuté turistické cíle.

Trasa ke studánce v Bučkově jamě. Pro zvětšení klikni na obrázek

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA