Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Daň z nemovitostí město nezvedne

date_range 28.Dub, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
V letošním roce musí většina majitelů nemovitostí zaplatit vyšší daň, než jaká jim byla vyměřena například v předcházejícím roce. Toto navýšení s sebou přinesl takzvaný „Janotův úsporný balíček", který uzákonil zdvojnásobení základní sazby daně z nemovitostí. V řadě měst pak došlo k dalšímu zvyšování v souladu s místními koeficienty, které si mohou města stanovovat sama a které daňovou povinnost poplatníka dále násobí. Někde se tak daň dostala na troj, čtyř i pětinásobek. Město Valašské Klobouky však drží místní koeficient na nejnižší možné hodnotě a daň z nemovitosti tímto způsobem nezvýšilo.

„Město Valašské Klobouky nechce v žádném případě zatěžovat majitele nemovitostí vyššími daněmi, a proto také zachovalo místní koeficient na hodnotě 1, který vyměřenou daňovou povinnost dále nenavyšuje. Zvýšení, které vlastníci nemovitostí pocítili, je tedy dáno změnou zákona, nikoli navýšením daně z nemovitosti ze strany města," uvedl k věci starosta Valašských Klobouk Dalibor Maniš.

Města mají ze zákona možnost stanovit si obecně závaznou vyhláškou místní koeficient 2, 3, 4 nebo 5. Například místní koeficient 3 představuje trojnásobné zvýšení daně, koeficient 2 ji dvojnásobí. Při koeficientu 1 zůstává daň na stejné hodnotě.

 
Lenka Zvonková
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA