Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Dárky pro chudé děti našly své adresáty

date_range 27.Led, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
„Velmi děkujeme všem za vánoční dárky pro ukrajinské děti. Po pouhých osmi dnech od zveřejnění již každé z našich pěti přidělených dětí mělo navíc i své adoptivní rodiče," těmito slovy poděkovala ředitelka luhačovické Charity Svaté rodiny Lenka Semelová všem, kteří se do projektu pomoci ukrajinským dětem zapojili.

Odvoz dárků pro děti na Ukrajinu proběhl ve dnech 5. až 9. ledna 2010. Záměrem bylo splnit závazek daný dárcům a dopravit do dětského domova v Ternopilu a Bortnikách, a do sociálního centra v Lopatyně vánoční balíčky.

 

foto Charita Svaté rodiny Luhačovice

 
„Sbírka se koná ve spolupráci s Arcidiecézní charitou Olomouc a jejím účelem je během ukrajinských vánoc, které se oproti našim zvyklostem slaví až se 14 denním posunem, adresně obdarovat osiřelé děti a děti z chudých poměrů, které by se jinak z dárku pod stromečkem těšit nemohly," upřesnila Semelová.

Charita Luhačovice se podílela na pomoci dětem z chudých rodin, o které pečuje sociální centrum Lopatyn. Ředitelka tohoto projektu Olesa Župnik je absolventkou Caritas – Vyšší odborné školy sociální v Olomouci. Charita pomáhala z výtěžku Tříkrálové sbírky již při rekonstrukci budovy zázemí centra a při jeho dovybavení. „Všech našich pět dětí Veklych Oxana, Batjuk Nazar, Smyrnova Anastasie, Kozlovska Nina, Ivanova Ljuba jsou děti z tohoto centra. To slouží pro zabezpečení stravování chudých dětí, pro jejich další vzdělávání a společné trávení volného času," dodala Lenka Semelová.

 
-red-
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA