Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Den dětí byl plný her, zábavy a soutěží

date_range 23.Čvn, 2018 featured_play_list Aktuality

 

1. června 2018 proběhl na ZŠ Horní Lideč Den dětí. Byl plný her, zábavy, zajímavých soutěží a veselého sportování. Žáci 9. tříd si pro nejmenší děti (1.-5. roč.) připravili 14 pohádkových stanovišť, která rozmístili v areálu vyzdobené školní zahrady. Oblekli si kostýmy pohádkových postaviček, které zapůjčila p. asist. Červenková z Valašských Příkaz a poté, co pohádková víla M. Běloňová z 9.B odemkla Pohádkové království, rozběhly se skupinky dětí k jednotlivým stanovištím.

 Den dětí na ZŠ Horní Lideč             foto: Miroslav Blaha, Filip Mužikovský                 fotogalerie

U Asterixe a Obelixe se prošly prostřednictvím slepé mapy hlavními městy Evropy, u Čarodějnice uvařily kouzelný nápoj a ozdobily si perník, na němž si nakonec pochutnaly. U Vodníka a Rusalky si nalovily rybky z bazénku a osvobodily uvězněné dušičky z hrnků. U Pata a Mata vyzkoušely šikovnost a hbitost prstů při šněrování bot a zatloukání hřebíků. Chlapci 3., 4.,5. ročníků si změřili své sportovní síly s deváťáky při florbalových utkáních, a to vše pod dozorem p. uč. Tichavské.

„Tato akce proběhla na naší škole již podruhé a přáli bychom si, kdyby se stala tradicí. Deváťáci si vyzkoušeli roli učitele, který musí žáky něco naučit a ohlídat jejich bezpečnost, ale především to musí obě strany bavit. A to se povedlo," uvedla Mgr. Marie Šenkeříková. 

 Den dětí na ZŠ Horní Lideč             foto: Miroslav Blaha, Filip Mužikovský                 fotogalerie

Za plnění veselých sportovních disciplín obdržely děti po skončení akcí veselé barevné diplomy: Nejlepší gumákochodec, Nejlepší kufroskokan a Nejlepší florbalista. Za plnění vědomostních úkolů na stanovištích získal nejlepší žák z každé třídy diplom – Všeználek. Celé dopoledne se děti mohly občerstvit u bohaté nabídky ovoce a zeleniny, kterou pro ně zajistila p. ředitelka.

„Deváťákům patří velký dík za to, že předvedli na svých stanovištích nejen dobré učitele, ale i bezva kamarády," dodala Šenkeříková.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA