Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Den učitelů oslavili speciálním programem

date_range 30.Bře, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
Den učitelů, který každoročně připadá na 28. března, oslavili žáci a pedagogové Středního odborného učiliště ve Valašských Kloboukách speciálním programem. Studenti nástavbového oboru Podnikání totiž připravili přehlídku zajímavostí ze svých koníčků a specializací, v nichž jsou vyučeni. K vidění tak byla zručná výroba svatebních a velikonočních aranžmá, k ochutnání nejrůznější druhy káv a jednohubek a k obdivu výstavky s modely aut nebo výstrojí pro potápěče. Hosté mohli odejít také relaxováni po masáži hlavy nebo se zbrusu novým jarním střihem vlasů.

„Studenti tuto akci ke Dni učitelů zorganizovali proto, aby poděkovali za práci a přínos do života všem pedagogům, a to nejen naší školy, ale také těm, kteří je provázeli v jejich předchozích učebních oborech," vysvětlila zástupkyně ředitele pro teorii Olga Kortová. „Letos byla prezentace v režii třídy prvního ročníku podnikatelského nástavbového maturitního studia a myslím, že mladí lidé dokázali, že v dobrém kolektivu nezáleží na tom, aby byli všichni ze stejného oboru. Právě jejich různost dala události ten správný ráz a bylo skutečně na co se dívat," poznamenala.

 

Kuba Surovec při ukázkách potápěčské techniky     foto archiv SOU   více fotek

 
Den učitelů byl opravdu pestrý a mnohým pedagogům umožnil lépe poznat obory, které žáci absolvovali na jiných učilištích. Jednotlivá stanoviště přibližovala buď přímo vybranou oblast z daného oboru, nebo prezentovala další koníčky studentů. „Atraktivní byla například ukázka výstroje pro potápěče, kterou k demonstraci své záliby přinesl jeden z automechaniků. Zaujal ale také výklad absolventky vinařství o procesu vzniku vína a obzvlášť voňavá a lahodná pak byla ochutnávka nejrůznějších druhů káv," vzpomenula některé z předváděných zajímavostí Olga Kortová. Automechanici připravili výstavu modelů aut, kuchaři – číšníci nazdobili dvě velikonoční tabule a zahradnice aranžovaly vazby pro zvláštní příležitosti. Na vlastní kůži mohli zručnost studentů zažít návštěvníci provizorního kadeřnického studia, kde se mohli nechat ostříhat nebo ošetřit kosmetickými přípravky. K příjemné pohodě pak určitě přispívali automechanici, kteří se na dopoledne „vzdali své profese" a ujali se přípravy čajů a pohoštění.

Impulsem ke konání této prezentační akce bylo zadání dějepisné seminární práce, v níž studenti zabrousili do historie svého učebního oboru. Jejich úkolem pak bylo na Dnu učitelů předat tyto zajímavosti svým kolegům a pedagogům. „Automechanici například zmapovali vývoj českého automobilového průmyslu, elektrikář se soustředil na vhodné zapojení elektroinstalace v interiéru a kuchařka – číšnice na původ kávy a vývoj způsobů její přípravy," uvedla příklady zástupkyně. Do přehlídky oborů a zálib se aktivně zapojilo dvaatřicet studentů.

 
Lenka Zvonková
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA