Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Den Země oslavili vítězstvím v soutěžích

date_range 29.Dub, 2014 featured_play_list Aktuality

 

Desítky hravých a šikovných dětí i dospělých se zapojily do letošního ročníku soutěží, které ke Dni Země vyhlásilo Město Valašské Klobouky. Šestice kreativních disciplín hledala nejlepší báseň a vyprávění o maskotovi soutěží, nejpěknější bylinkový květináč i koláž čtyř ročních období, nejzdařilejší návrh medaile pro vítěze a na fotografii nejzajímavěji zachycený kout přírody. Vyhlášení a ocenění vítězů proběhlo na školách v pátek 25. dubna.

„Letošní ročník soutěží k oslavě Dne Země byl hodně o tvořivosti, o výtvarném i literárním talentu a také o zajímavých nápadech. Potěšila nás odezva od dětí, studentů i veřejnosti a doufáme, že jim soutěžení přineslo nejen hodně zábavy, radosti a inspirace, ale také nový a svěží pohled na tento mezinárodní den," vyjádřil starosta Dalibor Maniš spolu s poděkováním všem účastníkům za zapojení a obohacení letošních oslav v našem městě.

Výherce soutěží určilo hodnocení odborné poroty. Ta svým verdiktem přiřkla bodujícím třídám finanční odměny od 1 tisíce korun za bronzovou příčku až po 3 tisíce korun za umístění na nejvyšším ze stupňů vítězů.

Nejmladší soutěžící se pochlubili svými ozdobnými květináči s bylinkami. Druhé místo zde získala Mateřská škola Valašské Klobouky a první příčka náležela DD, ZŠ a PrŠ Smolina.

foto MěÚ Valašské Klobouky    fotogalerie

Tvořivost byla zapotřebí i při výrobě koláže na téma Čtyři roční období. Zde se zapojilo 14 školních tříd prvního stupně Základní školy Valašské Klobouky. O třetí místo se shodně dělí třídy 3.A a 5.C, druhé místo náleží 2.B a nejlépe se umístila třída 2.A.

Slohová soutěž byla určena žákům druhého stupně a dala jim za úkol sepsat humorné vyprávění o maskotovi soutěží ke Dni Země. Užít přitom museli daný soubor slov o ekologii. Ze třinácti tříd, které se soutěže aktivně zúčastnily, si se zadáním nejlépe poradila třída 6.A. Úspěšné byly také týmy 8.B a 9.C, které se podělily o 2. až 3. místo.

Středoškoláci pak psali na podobné literární zadání básnická dílka. Bronz si za svůj um vysloužil 3. ročník oboru Pečovatelská služba Středního odborného učiliště Valašské Klobouky, stříbro vybojovala oktáva Gymnázia Valašské Klobouky a vítězství slavila třída 3.G gymnázia.

Umělecké soutěže o nejlepší návrh medaile pro vítěze soutěží se chopilo hned jednapadesát výtvarně nadaných účastníků ze Základní umělecké školy Valašské Klobouky. Třetím místem byl oceněn návrh Terezy Šálkové, druhou příčku vybojovala Adéla Zádrapová a pomyslnou zlatou medaili si pro sebe navrhla Zuzana Malíčková. Spolu s gratulací si také převezme odměnu 1 500 korun.

Nejširší veřejnosti byla určena soutěž o nejlepší fotografické zachycení krásy, drsnosti, tajemství a kouzla oblíbeného místa v přírodě. Porota ocenila třetím místem snímek Terezie Mierné, druhou příčkou odměnila fotografii Jany Pohůnkové a za vítěze označila Martina Kůdelu. Soutěžící obdrží poukázky na nákup zboží v hodnotách od 200 do 600 korun.

Lenka Zvonková

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA