Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Den Země si připomenuli malí i velcí

date_range 25.Dub, 2012 featured_play_list Aktuality

 

Pátek 20. dubna patřil ve Valašských Kloboukách oslavám Dne Země. Dolní část Masarykova náměstí se proměnila v jedno velké zábavné hřiště, které dětem nabídlo spoustu lákadel, atrakcí, soutěží a kreativních koutků. Děti si mohly vyzkoušet svezení ve voze taženém koňmi, zapojit se do výtvarného tvoření, projet překážkovou dráhu na koloběžce nebo si prohlédnout módní přehlídku z recyklovaných materiálů Klobouky v Kloboukách.

„Program byl v režii žáků vyšších ročníků základní školy, kteří si pro své mladší spolužáky připravili vědomostní i dovednostní soutěže. Děti si zahrály pexeso, zapojily se do skládání obrázků, prohlédly si keltský stromový kalendář, poznávaly zvířata, luštily přesmyčky a hlavolamy s ekologickou tématikou a další," uvedl k páteční akci místostarosta Martin Janík. „Jedno ze stanovišť se jmenovalo Strom přání a žáci se zde dotazovali občanů, co by si ve Valašských Kloboukách přáli. Výsledky této ankety byly opravdu zajímavé a děti je předaly vedení města. Objevily se zde například náměty jako nová hřiště a sportoviště, bazén, či přemalování počmáraných zdí. Vůbec nejčastěji zmíněným námětem ovšem byla cyklostezka," doplnil.

video

DALŠÍ VIDEO: Módní přehlídka klobouků ke Dni Země /J.Dohnal 

Dopolednem provázeli studenti místního gymnázia, kteří dětem představovali jednotlivé soutěže a disciplíny. K nejžádanějším stanovištím patřila bezesporu zastávka koňského dostavníku z Envicentra Pro krajinu ve Vysokém Poli. Největší atrakcí a vrcholem dopoledne pak byla módní přehlídka unikátních klobouků, které vyrobili žáci zdejší základní školy. V rámci Dne Země byla navíc v městské knihovně otevřena výstava snímků z fotosoutěže Krásky valašské krajiny, které se zúčastnili žáci i fotografové z řad veřejnosti.

Tvůrčí dílna na Dni Země (foto archiv MěÚ Val. Klobouky)   více fotek

Součástí dalších pestrých aktivit ke Dni Země byla rovněž tradiční akce Ukliďme svět, do níž se letos zapojilo více než sedm desítek žáků osmých a devátých tříd základní školy a také děti ze smolinského dětského domova a základní a praktické školy. Týmy se vydaly vyčistit trasy směrem na Královec, k Lačnovu, od Smoliny ke vjezdu do Klobouk i k městskému koupališti a také okolí remízku nad ulicí Luční. Celkem se podařilo přírodu zbavit 259 kilogramů směsného odpadu, 20 kilo plastů, 15 kilo skla a 5 kusů pneumatik. K raritám letošního ročníku patřil nález jedné ztracené běžky.

Vedle zmíněného programu pro děti proběhla například i výsadba vrb u Klobučky, věšení budek pro ptáky či osázení nové zeleně na ulici Luční. „Při této aktivitě přidali ruku k dílu i obyvatelé a společně s odborníky vysadili několik jabloní, slivoní, hrušní, jeřabin a sakur. Všichni se pak mohli zapojit do akce Jarní úklid, která vybízela ke zvelebení předzahrádek, veřejných míst i různých zákoutí," poznamenal Martin Janík.

Lenka Zvonková

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA