Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Dětem se do policejní cely moc nechtělo

date_range 04.Úno, 2009 featured_play_list Aktuality
 
 
SLAVIČÍN – Policisté Obvodního oddělení Policie České republiky ve Slavičíně, společně se strážníky městské policie, připravili pro děti, které navštěvují Základní školu Malé Pole ve Slavičíně, zajímavou akci. V úterý 3. února je všechny pozvali na Den otevřených dveří Obvodního oddělení PČR Slavičín .

Pro zhruba čtyřicítku žáků prvních až čtvrtých tříd této školy, to byl zcela jistě nevšední zážitek. Hned po příchodu se dětem dostalo uvítání od vedoucího zdejšího oddělení npor. Vratislava Hrušky. Poté si je do své péče převzali uniformovaní policisté, společně se strážníky městské policie ve Slavičíně.

„Dětem jsem se snažili přiblížit práci našich i městských policistů. Ukázali jsme jim prostory, ve kterých strážci zákona dnem i nocí pracují a také naše vybavení," uvedl šéf oddělení Vratislav Hruška.

 

Foto

foto OOP ČR Slavičín

 
více fotek
 
Policisté tak dětem předvedli například radiostanici, počítačovou techniku, přístroj k detekci alkoholu a mnoho dalších. „Děti asi nejvíce zajímala neprůstřelná vesta a ukázka zbraní. Zpřístupněna jim byla i policejní cela. Tyto prostory se jim zase naopak moc nelíbily. Hromadně nám tady všichni slibovali, že se tomuto místu v budoucnu raději vyhnou," pokračuje s úsměvem slavičínský náčelník.

Z vnitřních prostor oddělení se pak dětská delegace přesunula na venkovní dvůr. Tam na ně čekaly policejní vozy, u kterých se setkali také se služebním psem Foxem, jeho psovodem a figurantem. „Náš zvířecí pomocník se dětem představil v tom nejlepším světle. Vzorně poslouchal svého pána, chránil jej při smyšleném útoku pachatele a ukázal i své dobré chování," pochválil ho Vratislav Hruška.

Na závěr návštěvy obvodního oddělení obdržely děti od svých hostitelů upomínkové předměty, které jim připravily policistky z preventivní skupiny Územního odboru ve Zlíně. „Myslíme si, že děti na našem oddělení policie ČR ve Slavičíně strávily příjemné dopoledne. Každé nové poznání, zajímavé zážitky a informace dokáží upevnit důvěru mezi nimi a našimi policisty," doplnila Jana Bartíková z krajského ředitelství policie ve Zlíně.

 
 
StF
 
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA