Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Děti chystají velkou čertovskou přehlídku

date_range 23.Lis, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
Žáky Základní školy Horní Lideč čeká velká přehlídka masek čertů, andělů, Mikuláše, smrtek a různých „krťů," která se uskuteční v pátek 3.12.2010 v obci Horní Lideč.
Tradiční akce se letos koná druhým rokem a děti se na ni pečlivě připravují. Svým nadšením si vyrábí masky a kostýmy všelijakých typických i netypických postav ke dni sv. Mikuláše.

Průvod všech dětí školy společně s učiteli zahájí pan ředitel u základní školy a za zpěvu se všichni vydají za panem starostou k obecnímu úřadu, kde si společně zazpívají a zahrají na hudební nástroje tradiční valašskou koledu a následuje velká tradiční akce, kdy se prochází skrz Horní Lidčí směrem ke kostelu sv. Václava.

 

foto archiv ZŠ Horní Lideč    více fotek z loňského ročníku

 
U sochy sv. Václava si společně s panem starostou zakoledují, rozsvítí vánoční strom a pan starosta vyhlásí soutěž o nejlepší masku v jednotlivých kategoriích. Žáci budou oceněni sladkou odměnou a v průvodu směrem k základní škole si naposledy zazpívají a u školy si masky na závěr spolu zatancují.

Budeme velice rádi, když nás příjdete podpořit a zapojíte se i se svými dětmi do průvodu. Pro žáky je to nezapomenutelný zážitek být v přestrojení a ztvárnit nejen svou maskou, ale i svým projevem vyjádřit takové „nepořádné čertisko" nebo „hodného anděla s flétnou. . ."

Jana Stavinohová

 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA