Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Děti našly v řece svázaného psa. Majitelé fenku utopili

date_range 27.Zář, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto

Další otřesný případ nelidskosti řeší komisař kriminální policie na Valašskoklobucku. Sedmatřicetiletý muž a jeho o deset let mladší ženu obvinili ze spáchání trestného činu týrání zvířat. Koncem července u města Brumov-Bylnice dvojice surovým způsobem usmrtila svého psa starého 1 – 2 roky. Oba dosud netrestaní obvinění by mohli v případě odsouzení strávit za mřížemi až tři roky.

 

Žena donesla domů darovaného psa, o kterého se chtěla starat. Její partner se nemohl smířit s tím, že se jedná o fenku, rozhodl se, že se jí zbaví. „Zvíře omotal lepicí páskou a provazem a značně eliminoval její hlasový projev. Uložil psa do jutového vaku, který zavázal. Potom zvíře společně odvezli k řece, kam ho v pytli hodili. V okamžiku, kdy psa házeli do vody, pes prokazatelně žil,“ uvedla mluvčí policistů Monika Kozumplíková.

 

Následující den našly děti, které si hrály u řeky, na břehu jutový vak. Když ho otevřely, objevily uvnitř tělo mrtvého psa, zavolaly proto na ženu, která procházela kolem, a utekly. Žena událost oznámila na linku tísňového volání policie – 158.

 

„Policisté díky znalosti obyvatel městečka zjistili, kdo je pravděpodobně pachatelem tohoto neuvěřitelného činu. A nemýlili se. Muž i žena se k činu přiznali a popsali, jak událost proběhla,“ informovala Monika Kozumplíková.

 

Odborné vyjádření z oboru veterinárního lékařství potvrdilo, že pes zemřel jednoznačně trýznivým způsobem v důsledku udušení, kdy před smrtí zvíře trpělo v řádu několika minut. „Jednání pachatelů bezpochyby ukazuje na jasný úmysl se zvířete za každou cenu zbavit tímto zavrženíhodným způsobem, byť mohli psa darovat nebo prodat,“ dodala Kozumplíková.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA