Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Děti navazovaly při hrách nová přátelství

date_range 31.Bře, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
Městská knihovna Valašské Klobouky v úterý zhodnotila průběh Noci s Andersenem, v rámci níž v jejích prostorách nocovalo šestadvacet dětí od prvňáčků po osmáky. A výsledek? Spousta her se zvířecí tématikou, zážitky s pasteveckými psy a jehňátky, opékání špekáčků a to hlavní – nová přátelství mezi účastníky. Letos se v knihovně konal již jubilejní desátý ročník andersenovského dobrodružství a zájem malých čtenářů dvojnásobně převýšil kapacitu, kterou mohly knihovnice z prostorových důvodů naplnit.

„Ohromně se nám líbila soudržnost dětí a týmová spolupráce bez ohledu na jejich věk. Po celou dobu byli účastníci rozděleni do družstev, ve kterých jsme starším přičlenili mladší, aby byla zajištěna rovnost sil v soutěžích. Nejen že si báječně pomáhali a brali na sebe ohled, ale také navázali nová přátelství a vůbec neřešili, kolik má kdo roků," sdělila hlavní poznatek z Noci a Andersenem knihovnice Jana Dorňáková. Účast na akci byla odměnou pro šestadvacet dětí ze základní školy, nižších tříd gymnázia i dětského domova, které mezi prvními přinesly vstupenku v podobě referátu nebo obrázku o oblíbené knížce.

 

Noc s Andersenem (foto archiv knihovny)       více fotek

 
Děti soutěžily v pěti týmech se symbolem zvířátka a také celý program se nesl v duchu hádanek a her ze zvířecí říše. Dokonce na ně čekalo překvapení v podobě osobního setkání s pasteveckými psy a jehňaty, jejichž výcvik jim přijel ukázal „lidečkovský bača" Vojtěch Molek. Na hřišti gymnázia si pak všichni opekli špekáčky a cestou zpátky do knihovny pozdravili strom Pohádkovník, který vysadili na minulé andersenovské noci. Chybět nemohlo hlasité čtení z knížek Hejkálek ze starého lesa a Pohádky o kohoutkovi a slepičce.

„Pokud někdo nevěděl, co je to ochechule, rosomák, pišťucha nebo krakatice, mohl se to dozvědět v soutěži Kdo je kdo aneb uhádni zvířátko. Věci, pohádkové bytosti a zástupce zvířecí říše děti hádaly také v soutěži Víš kdo jsem, ve které musely být kladeny dotazy tak, aby mohla postava odpovídat jen ano a nebo ne," prozradila o zábavné části knihovnice Ladislava Jařabová. Pohybový program naplnila soutěž, ve které měli soutěžící jen pomocí postojů svého těla a gest zahrát nějakou emoci nebo náladu. Závodilo se však také s balónky mezi čely a před spaním přišla na řadu zábavná společenská hra Bingo.

Noc s Andersenem se uskutečnila za podpory Města Valašské Klobouky a dalších sponzorů. Partneři na akci zajistili jak odměny, tak jídlo a drobné občerstvení pro děti.

 
Lenka Zvonková
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA