Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Děti půjdou v pondělí do škol i ve Zlínském kraji

date_range 08.Dub, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Děti se vrátí do škol ovšem za podmínky pravidelného testování. Foto: MŠMT

Vedení Zlínského kraje jednalo se zástupci Krajské hygienické stanice Zlínského kraje a Ministerstva zdravotnictví a ve čtvrtek 8. dubna se dohodlo o zařazení kraje do režimu pro otevření škol ve stejné podobě, jako v ostatních částech České republiky. Školy a školská zařízení se tedy otevřou již v pondělí 12. dubna.

 

„Projednali jsme případné týdenní odsunutí otevření škol a dalších služeb ve Zlínském kraji. Zvážili jsme vývoj epidemické situace a dospěli k dohodě, kterou podporuje i vedení nemocnic. Chceme otevřít školy a služby v režimu, v jakém se budou od pondělí otevírat i v jiných krajích. Otevření části služeb znamená snížení migrace mezi kraji a pravidelné testování ve školách nám pomůže včas podchytit šíření nákazy ve školských kolektivech,“ informoval hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

 

Ředitelé škol již byli o zahájení výuky od 12. dubna informováni. Kraj ve spolupráci s hasiči zajistil také distribuci antigenních testů do škol tak, aby se mohli žáci a studenti i zaměstnanci pravidelně testovat. „Preventivní antigenní testování bude probíhat dvakrát týdně. Tím zamezíme dalšímu nekontrolovanému šíření nákazy. Jsem ráda, že k otevření škol a školských zařízení dojde. Zajistíme tím možnost vzdělávání dětí, žáků a studentů,“ sdělila radní Zuzana Fišerová, zodpovědná za oblast školství a kultury.

Antigenní testy rozvážejí hasiči. Foto: HZS Zlínského kraje

V době uzavření škol fungovala veřejná doprava v prázdninovém režimu. „Od pondělí 12. dubna bude veřejná doprava fungovat již v plném režimu. V platnosti budou standardní jízdní řády autobusů a vlaků, zaměstnanci škol i žáci se tak bez problémů mohou dostat do škol,“ oznámil náměstek hejtmana Radek Doležel, zodpovědný za oblast dopravy.

 

„Abychom nemuseli školy a služby v brzké době zase zavírat, budeme muset i nadále dodržovat ochranná opatření. Vir jsme ještě rozhodně neporazili, epidemie nezmizela a zátěž nemocnic je stále vysoká. Kdy budeme moci přistoupit k nějakému dalšímu rozvolnění, je na zodpovědném přístupu každého z nás,“ doplnil hejtman Radim Holiš.

 

Hygienická stanice Zlínského kraje nově zřídila pro školy speciální krizovou linku: 725 075 168, na kterou se mohou ředitelé a zaměstnanci škol obracet 7 dní v týdnu. K dispozici jim je také speciální
e-mailová adresa: skoly@khszlin.cz. Zde jim budou poskytnuty veškeré potřebné informace pro bezpečný provoz škol a školských zařízení.

 

V neděli o půlnoci skončí v České republice vyhlášený nouzový stav. Změny od 12. dubna:

 

– přestane platit zákaz nočního vycházení či zákaz bezdůvodně opouštět území okresu

– konec zákazu návštěv ve věznicích

– budou moci otevřít například prodejny dětského oblečení a obuvi, papírnictví, prádelny a čistírny, zámečnictví či provozovny s prodejem pietního zboží.

– noční zákaz prodeje se posouvá na 22.00

– budou moci otevřít stánky a mobilní provozovny trhovců. Prodávat ale budou moci jen ovoce a zeleninu, květiny a jiné rostliny, jejich plody, osiva, semena, mléko a výrobky z mléka, maso a výrobky z masa včetně živých ryb, vejce, pekařské a cukrářské výrobky, med a výrobky z medu

– otevřou se zoologické a botanické zahrady. Lidé ale nebudou moci do vnitřních pavilonů a najednou bude možné do areálu vpustit jen pětinu kapacity

– povoleny budou i spolkové, taneční, tradiční a jim podobné akce a jiná shromáždění, slavnosti, poutě, přehlídky, ochutnávky, oslavy, pokud na nich bude venku méně než dvacet osob a uvnitř deset osob.

– pro svatby či pohřby bude platit omezení na 15 osob.

– na maximálně sto osob bude omezeno právo shromažďovací (například demonstrace)

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA