Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Děti se vrhly do soutěživého třídění odpadů

date_range 26.Úno, 2013 featured_play_list Aktuality

 

Soutěž ve sběru tříděných odpadů, kterou pro děti a žáky vyhlásilo v lednu Město Valašské Klobouky, spěje ke své závěrečné třetině. Zápal soutěžících třídních kolektivů se ale nesnižuje, ba naopak v mnoha případech nabývá na intenzitě. Při průběžném vážení nashromážděných plastových kelímků, tetrapakových obalů i starého papíru dosáhly některé třídy mimořádných výsledků. Vzkaz pro všechny zní: Jen tak dál, ještě nekončíme!

„Když jsme připravovali čtvrtletní soutěž pro třídy od předškolních dětí po studenty, ani v nejmenším jsme nečekali takový úspěch a odezvu. Děti do sběru kelímků a dalších odpadových komodit často zapojují celé rodiny, a tak naše úsilí o propagaci třídění přenášejí ze školy i do svých domovů. Věříme, že si tento pozitivní přístup zachovají i po skončení soutěže," vyjádřil starosta města Valašské Klobouky Dalibor Maniš. „Všem, kteří se s vervou a chutí zapojili, za jejich úsilí děkujeme, a do poslední třetiny soutěže přejeme hodně sil a štěstí," vyslovil jménem celého vedení.

ilustrační foto MěÚ Valašské Klobouky

Soutěž vyvrcholí na konci března, kdy budou známy konečné výsledky jednotlivých tříd. V přesně daných milnících soutěže se však uskutečňuje průběžné vážení nashromážděných surovin, a tak mají třídy přehled, jak si na tom vůči svým kolegům stojí. Své výsledky mohou kontrolovat na webu města ZDE.

„Při posledním vážení 15. února dosáhl první stupeň základní školy neuvěřitelného množství 540 kilogramů nápojových kartonů a žáci druhého stupně nasbírali bezmála 7 tun papíru. Děti z mateřské školy nashromáždily přes 88 kilo plastových kelímků a děti ze smolinského dětského domova, základní a praktické školy docílily u stejného druhu odpadu skoro 22 kilo. Všechny výsledky jsou vynikající," pochválil vedoucí odboru životního prostředí Josef Slánský. Do konce soutěže však ještě nějaký čas zbývá, a tak mohou třídy výsledným pořadím ještě rádně zamíchat.

Poděkování města za realizaci soutěže patří jak spolupracujícím pedagogům, zaměstnancům a ředitelům škol, tak i zaměstnancům městského úřadu a Valašskoklobouckých služeb. Za koordinaci všech soutěžních aktivit pak směřuje dík referentce odboru životního prostředí Leoně Vlčkové.

Lenka Zvonková

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA